Stembureau Dorpshuis De Pipegael in Dantumadiel (2023)
Postcode 9108 NE · Wijk Centrum
Hier zijn 972 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 28,6% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 278 | 28,6% | 29,9% | −1,3 pp | 7,5% |
| Nieuw Sociaal Contract | 184 | 18,9% | 19,2% | −0,3 pp | 7,7% |
| BBB | 149 | 15,3% | 8,0% | +7,3 pp | 15,0% |
| CDA | 67 | 6,9% | 7,2% | −0,3 pp | 7,5% |
| SGP | 56 | 5,8% | 5,1% | +0,7 pp | 8,9% |
| VVD | 53 | 5,5% | 6,5% | −1,1 pp | 6,6% |
| ChristenUnie | 49 | 5,0% | 5,1% | −0,1 pp | 7,7% |
| GroenLinks-PvdA | 37 | 3,8% | 8,1% | −4,3 pp | 3,7% |
| Forum voor Democratie | 34 | 3,5% | 2,5% | +1,0 pp | 10,8% |
| D66 | 18 | 1,9% | 1,9% | −0,0 pp | 7,7% |
| SP | 13 | 1,3% | 2,4% | −1,1 pp | 4,3% |
| JA21 | 12 | 1,2% | 0,7% | +0,5 pp | 13,8% |
| BVNL / Groep Van Haga | 8 | 0,8% | 1,0% | −0,2 pp | 6,2% |
| Volt | 6 | 0,6% | 0,4% | +0,2 pp | 12,8% |
| Partij voor de Dieren | 3 | 0,3% | 0,9% | −0,6 pp | 2,6% |
| 50PLUS | 2 | 0,2% | 0,3% | −0,1 pp | 5,1% |
| DENK | 2 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 12,5% |
| Splinter | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 11,1% |
| BIJ1 | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Piratenpartij - De Groenen | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Dantumadiel, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: BBB haalde hier +7,3 pp meer dan gemiddeld in Dantumadiel.
- Qua gewicht is dit het 8e van de 13 stembureaus: 7,8% van alle geldige stemmen in Dantumadiel en 0,0095% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 13 stemmen in Dantumadiel komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Dantumadiel
- Kerkelijk Centrum De Mienskip 1.013 stemmen · PVV 28%
- Zorgcentrum Talma Hoeve 892 stemmen · Nieuw Sociaal Contract 22%
- Doopsgezinde Kerk Damwâld 1.149 stemmen · PVV 22%
- Zorgcentrum Brugchelencamp 843 stemmen · PVV 35%
- Lokaal De Ferbiningstsjerke 1.160 stemmen · PVV 43%
- MFC De Beijer 772 stemmen · Nieuw Sociaal Contract 25%
Alle stembureaus in Dantumadiel
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.