Uitslag per stembureau in Dantumadiel (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 telde Dantumadiel 18 stembureaus. Het zwaarste stembureau, Dorpshuis De Nije Warf, leverde 10,1% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 29%.

Bekijk de uitslag per wijk in Dantumadiel

Wat valt op

  • 2 van de 18 stembureaus (11%) telde een ander aantal stembiljetten dan er kiezers waren toegelaten; landelijk is dat 18% van de stembureaus.
  • 0 stembureaus (0%) telden de stembiljetten (deels) opnieuw; landelijk 0%.
  • Ongeldige en blanco stemmen: 0,40% van de getelde stembiljetten (landelijk 0,55%).

Opvallende stembureaus

Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten

Een klein verschil tussen het aantal stembiljetten en het aantal toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude: stembureaus onderzoeken zulke verschillen en tellen zo nodig opnieuw. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel. Een verschil telt hier als opvallend bij 3 stembiljetten of 1% van de kiezers of meer.

Stembureaus met een opvallende telling

StembureauStemmenWat is er gemeld
Gemeentehuis 715 2 stembiljetten minder geteld dan er kiezers waren toegelaten; opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (1,1%)

Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst

Stembureau Toegelaten kiezers Aandeel opkomst Geldige stemmen Gewicht gemeente Gewicht landelijk Grootste partij Wijkt het meest af Ongeldig/blanco Telverschil
Dorpshuis De Nije Warf 9113 PA 857 10,0% 856 #1 · 10,1% 0,0124% SGP (23%) SGP +14,4 procentpunt 1 (0,1%) 0
Kerkelijk Centrum De Mienskip 9269 SW 842 9,9% 838 #2 · 9,8% 0,0122% CDA (30%) CDA +6,8 procentpunt 4 (0,5%) 0
Doopsgezinde Kerk Damwâld 9104 GM 761 8,9% 757 #3 · 8,9% 0,0110% CDA (25%) Sociaal Links −8,7 procentpunt 5 (0,7%) +1
Gemeentehuis 9104 BR 725 8,5% 715 #4 · 8,4% 0,0104% CDA (26%) Sociaal Links −5,2 procentpunt 8 (1,1%) −2
Nij Tjaerda 9104 KA 694 8,1% 692 #5 · 8,1% 0,0100% CDA (22%) FNP −3,5 procentpunt 2 (0,3%) 0
Dorpshuis De Pipegael 9108 NE 660 7,7% 656 #6 · 7,7% 0,0095% CDA (31%) Sociaal Links −10,9 procentpunt 4 (0,6%) 0
Lokaal Chr.Geref. kerk 9271 CH 632 7,4% 630 #7 · 7,4% 0,0091% Sociaal Links (27%) CDA −13,8 procentpunt 2 (0,3%) 0
Lokaal De Ferbiningstsjerke 9271 BP 532 6,2% 532 #8 · 6,3% 0,0077% Sociaal Links (24%) Sociaal Links +5,6 procentpunt 0 (0,0%) 0
MFC De Beijer 9105 KG 514 6,0% 513 #9 · 6,0% 0,0074% CDA (35%) CDA +11,8 procentpunt 1 (0,2%) 0
Lokaal Gemeenschap van Christus Fogelsang 9271 GB 436 5,1% 436 #10 · 5,1% 0,0063% Sociaal Links (36%) Sociaal Links +17,4 procentpunt 0 (0,0%) 0
Gemeentehuis 15 maart 9104 BR 367 4,3% 363 #11 · 4,3% 0,0053% CDA (21%) Sociaal Links −6,2 procentpunt 4 (1,1%) 0
Kantine SC Veenwouden 9269 NB 298 3,5% 296 #12 · 3,5% 0,0043% Sociaal Links (31%) Sociaal Links +12,2 procentpunt 2 (0,7%) 0
Kerkelijk Centrum De Mienskip 15 maart 9269 SW 294 3,4% 294 #13 · 3,5% 0,0043% CDA (31%) CDA +8,4 procentpunt 0 (0,0%) 0
Lokaal De Ferbiningstsjerke 15 maart 9271 BP 264 3,1% 264 #14 · 3,1% 0,0038% Sociaal Links (30%) Sociaal Links +11,4 procentpunt 0 (0,0%) 0
Gemeentehuis 14 maart 9104 BR 239 2,8% 239 #15 · 2,8% 0,0035% CDA (24%) ChristenUnie +3,7 procentpunt 0 (0,0%) 0
Kerkelijk Centrum De Mienskip 14 maart 9269 SW 187 2,2% 186 #16 · 2,2% 0,0027% Sociaal Links (31%) Sociaal Links +12,3 procentpunt 1 (0,5%) 0
Lokaal De Ferbiningstsjerke 14 maart 9271 BP 134 1,6% 134 #17 · 1,6% 0,0019% Sociaal Links (33%) Sociaal Links +14,0 procentpunt 0 (0,0%) 0
Herberge De Trochreed 9067 DM 109 1,3% 109 #18 · 1,3% 0,0016% CDA (28%) SGP −8,8 procentpunt 0 (0,0%) 0

Aandeel opkomst: het deel van alle toegelaten kiezers in Dantumadiel dat bij dit stembureau stemde. De Kiesraad publiceert niet hoeveel kiesgerechtigden bij een stembureau horen, dus een opkomstpercentage per stembureau is niet te geven. Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen. Telverschil: getelde stembiljetten min toegelaten kiezers.

De uitslag van Dantumadiel per partij

Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.