Uitslag per stembureau in Dantumadiel (2018)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2022

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 21 maart 2018 telde Dantumadiel 12 stembureaus. Het zwaarste stembureau, Gemeentehuis, leverde 12,3% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 33%.

Bekijk de uitslag per wijk in Dantumadiel

Wat valt op

  • 4 van de 12 stembureaus (33%) telde een ander aantal stembiljetten dan er kiezers waren toegelaten; landelijk is dat 36% van de stembureaus.
  • 0 stembureaus (0%) telden de stembiljetten (deels) opnieuw; landelijk 0%.
  • Ongeldige en blanco stemmen: 0,54% van de getelde stembiljetten (landelijk 0,85%).

Opvallende stembureaus

Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten

Een klein verschil tussen het aantal stembiljetten en het aantal toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude: stembureaus onderzoeken zulke verschillen en tellen zo nodig opnieuw. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel. Een verschil telt hier als opvallend bij 3 stembiljetten of 1% van de kiezers of meer.

Stembureaus met een opvallende telling

StembureauStemmenWat is er gemeld
Gemeentehuis 1.024 1 stembiljet meer geteld dan er kiezers waren toegelaten; opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (1,3%)

Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst

Stembureau Toegelaten kiezers Aandeel opkomst Geldige stemmen Gewicht gemeente Gewicht landelijk Grootste partij Wijkt het meest af Ongeldig/blanco Telverschil
Gemeentehuis 9104 BR 1.037 12,4% 1.024 #1 · 12,3% 0,0152% CDA (33%) Sociaal Links −5,2 procentpunt 14 (1,3%) +1
Dorpshuis De Nije Warf 9113 PA 891 10,7% 890 #2 · 10,7% 0,0132% CDA (29%) SGP +11,3 procentpunt 1 (0,1%) 0
Zorgcentrum Talma Hoeve 9269 VS 833 10,0% 831 #3 · 10,0% 0,0123% Sociaal Links (28%) Sociaal Links +10,3 procentpunt 2 (0,2%) 0
Nij Tjaerda 9104 KA 791 9,5% 791 #4 · 9,5% 0,0117% CDA (28%) VVD −1,6 procentpunt 0 (0,0%) 0
Kerkelijk Centrum De Mienskip 9269 SW 775 9,3% 775 #5 · 9,3% 0,0115% Sociaal Links (31%) Sociaal Links +13,7 procentpunt 3 (0,4%) +3
Gebouw Irene 9104 GK 772 9,2% 773 #6 · 9,3% 0,0115% CDA (34%) SGP +5,3 procentpunt 0 (0,0%) +1
Dorpshuis  De Pipegael 9108 NE 688 8,2% 684 #7 · 8,2% 0,0101% CDA (46%) CDA +16,8 procentpunt 5 (0,7%) +1
Lokaal Chr.Geref. kerk 9271 CH 679 8,1% 674 #8 · 8,1% 0,0100% Gemeentebelangen Dantumadiel (29%) CDA −13,5 procentpunt 5 (0,7%) 0
Zorgcentrum Brugchelencamp 9271 EP 631 7,6% 625 #9 · 7,5% 0,0093% Gemeentebelangen Dantumadiel (28%) CDA −14,3 procentpunt 6 (1,0%) 0
Lokaal Rotondekerk 9271 BV 588 7,0% 585 #10 · 7,0% 0,0087% CDA (26%) Gemeentebelangen Dantumadiel +6,3 procentpunt 3 (0,5%) 0
MFC  De Beijer 9105 KG 539 6,5% 535 #11 · 6,4% 0,0079% CDA (45%) CDA +15,3 procentpunt 4 (0,7%) 0
Herberge De Trochreed 9067 DM 128 1,5% 126 #12 · 1,5% 0,0019% CDA (33%) ChristenUnie −10,6 procentpunt 2 (1,6%) 0

Aandeel opkomst: het deel van alle toegelaten kiezers in Dantumadiel dat bij dit stembureau stemde. De Kiesraad publiceert niet hoeveel kiesgerechtigden bij een stembureau horen, dus een opkomstpercentage per stembureau is niet te geven. Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen. Telverschil: getelde stembiljetten min toegelaten kiezers.

De uitslag van Dantumadiel per partij

Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.