Stembureau Kerkelijk Centrum De Mienskip in Dantumadiel (2023)
Postcode 9269 SW · Wijk Zuid
Hier zijn 1.013 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 27,8% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 282 | 27,8% | 29,9% | −2,1 pp | 7,6% |
| Nieuw Sociaal Contract | 199 | 19,6% | 19,2% | +0,4 pp | 8,4% |
| GroenLinks-PvdA | 148 | 14,6% | 8,1% | +6,5 pp | 14,7% |
| VVD | 72 | 7,1% | 6,5% | +0,6 pp | 8,9% |
| BBB | 63 | 6,2% | 8,0% | −1,8 pp | 6,3% |
| CDA | 52 | 5,1% | 7,2% | −2,0 pp | 5,8% |
| D66 | 41 | 4,0% | 1,9% | +2,2 pp | 17,6% |
| SP | 34 | 3,4% | 2,4% | +0,9 pp | 11,2% |
| ChristenUnie | 28 | 2,8% | 5,1% | −2,4 pp | 4,4% |
| Forum voor Democratie | 27 | 2,7% | 2,5% | +0,1 pp | 8,6% |
| SGP | 23 | 2,3% | 5,1% | −2,8 pp | 3,6% |
| Partij voor de Dieren | 13 | 1,3% | 0,9% | +0,4 pp | 11,4% |
| BVNL / Groep Van Haga | 10 | 1,0% | 1,0% | −0,1 pp | 7,7% |
| 50PLUS | 6 | 0,6% | 0,3% | +0,3 pp | 15,4% |
| JA21 | 4 | 0,4% | 0,7% | −0,3 pp | 4,6% |
| BIJ1 | 3 | 0,3% | 0,1% | +0,2 pp | 33,3% |
| Volt | 3 | 0,3% | 0,4% | −0,1 pp | 6,4% |
| Piratenpartij - De Groenen | 2 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 13,3% |
| Splinter | 2 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 22,2% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp | 50,0% |
| DENK | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Dantumadiel, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GroenLinks-PvdA haalde hier +6,5 pp meer dan gemiddeld in Dantumadiel.
- Qua gewicht is dit het 7e van de 13 stembureaus: 8,2% van alle geldige stemmen in Dantumadiel en 0,0099% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 12 stemmen in Dantumadiel komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Dantumadiel
- Doopsgezinde Kerk Damwâld 1.149 stemmen · PVV 22%
- Dorpshuis De Pipegael 972 stemmen · PVV 29%
- Lokaal De Ferbiningstsjerke 1.160 stemmen · PVV 43%
- Zorgcentrum Talma Hoeve 892 stemmen · Nieuw Sociaal Contract 22%
- Nij Tjaerda 1.192 stemmen · PVV 35%
- Zorgcentrum Brugchelencamp 843 stemmen · PVV 35%
Alle stembureaus in Dantumadiel
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.