Uitslag per stembureau in Brummen (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 telde Brummen 19 stembureaus. Het zwaarste stembureau, Stembureau Concordia, leverde 10,7% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 28%.

Bekijk de uitslag per wijk in Brummen

Wat valt op

  • 3 van de 19 stembureaus (16%) telde een ander aantal stembiljetten dan er kiezers waren toegelaten; landelijk is dat 18% van de stembureaus.
  • 0 stembureaus (0%) telden de stembiljetten (deels) opnieuw; landelijk 0%.
  • Ongeldige en blanco stemmen: 0,90% van de getelde stembiljetten (landelijk 0,55%).

Opvallende stembureaus

Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten

Een klein verschil tussen het aantal stembiljetten en het aantal toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude: stembureaus onderzoeken zulke verschillen en tellen zo nodig opnieuw. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel. Een verschil telt hier als opvallend bij 3 stembiljetten of 1% van de kiezers of meer.

Stembureaus met een opvallende telling

StembureauStemmenWat is er gemeld
Stembureau stembureau De Wagenloods (dinsdag) 354 1 stembiljet meer geteld dan er kiezers waren toegelaten; opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (2,2%)

Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst

Stembureau Toegelaten kiezers Aandeel opkomst Geldige stemmen Gewicht gemeente Gewicht landelijk Grootste partij Wijkt het meest af Ongeldig/blanco Telverschil
Stembureau Concordia 6971 BT 923 10,8% 908 #1 · 10,7% 0,0132% Lokaal Belang (25%) GROENLINKS +3,6 procentpunt 14 (1,5%) −1
Stembureau Sportcafe De Bhoele 6961 AB 789 9,3% 787 #2 · 9,3% 0,0114% Lokaal Belang (30%) GROENLINKS −5,6 procentpunt 2 (0,3%) 0
Stembureau tent op speelveld nabij Schaepmanstraat 637 7,5% 631 #3 · 7,5% 0,0091% Lokaal Belang (27%) VVD −6,0 procentpunt 5 (0,8%) −1
Stembureau Tjark Riks Centrum 6961 DZ 512 6,0% 510 #4 · 6,0% 0,0074% Lokaal Belang (25%) CDA +4,0 procentpunt 2 (0,4%) 0
Stembureau De Bronckhorsthoeve 6971 JA 489 5,7% 481 #5 · 5,7% 0,0070% Lokaal Belang (27%) VVD −3,0 procentpunt 8 (1,6%) 0
Stembureau Gemeenschapshuis De Wheme, Hall 6964 AA 464 5,4% 462 #6 · 5,5% 0,0067% Lokaal Belang (33%) Lokaal Belang +7,7 procentpunt 2 (0,4%) 0
Stembureau bibliotheek Eerbeek (dinsdag) 451 5,3% 448 #7 · 5,3% 0,0065% VVD (21%) Lokaal Belang −8,4 procentpunt 3 (0,7%) 0
Stembureau Servicepunt Eerbeek 6961 CW 448 5,3% 444 #8 · 5,3% 0,0064% Lokaal Belang (31%) Lokaal Belang +5,7 procentpunt 4 (0,9%) 0
Stembureau Bibliotheek Eerbeek 6961 EA 437 5,1% 434 #9 · 5,1% 0,0063% GROENLINKS (25%) GROENLINKS +7,3 procentpunt 3 (0,7%) 0
Stembureau Buurtcentrum Oortveld, Empe 402 4,7% 400 #10 · 4,7% 0,0058% Lokaal Belang (28%) PvdA −9,3 procentpunt 2 (0,5%) 0
Stembureau Wagenloods van het Gemeentehuis 6971 BV 401 4,7% 397 #11 · 4,7% 0,0058% GROENLINKS (23%) PvdA −5,2 procentpunt 4 (1,0%) 0
Stembureau Het Buurthuis Leuvenheim 6974 AH 361 4,2% 360 #12 · 4,3% 0,0052% GROENLINKS (28%) GROENLINKS +10,5 procentpunt 1 (0,3%) 0
Stembureau stembureau De Wagenloods (dinsdag) 361 4,2% 354 #13 · 4,2% 0,0051% GROENLINKS (24%) Lokaal Belang −8,0 procentpunt 8 (2,2%) +1
Stembureau Cultuurhuis Pater Dekker (klein) 6961 XB 348 4,1% 346 #14 · 4,1% 0,0050% Lokaal Belang (27%) GROENLINKS −8,8 procentpunt 2 (0,6%) 0
Stembureau Personal Sports Brummen 353 4,1% 346 #15 · 4,1% 0,0050% Lokaal Belang (28%) VVD +3,9 procentpunt 7 (2,0%) 0
Stembureau Cultuurhuis Pater Dekker (groot) 6961 XL 338 4,0% 334 #16 · 4,0% 0,0048% Lokaal Belang (30%) GROENLINKS −8,2 procentpunt 4 (1,2%) 0
Stembureau Kantoorpand 'Onder de Linden' Oeken 284 3,3% 283 #17 · 3,3% 0,0041% VVD (26%) Lokaal Belang −9,8 procentpunt 1 (0,4%) 0
Stembureau Bibliotheek Eerbeek (maandag) 283 3,3% 279 #18 · 3,3% 0,0040% VVD (29%) VVD +9,9 procentpunt 4 (1,4%) 0
Stembureau Stembureau De Wagenloods (maandag) 248 2,9% 247 #19 · 2,9% 0,0036% GROENLINKS (23%) Lokaal Belang −9,6 procentpunt 1 (0,4%) 0

Aandeel opkomst: het deel van alle toegelaten kiezers in Brummen dat bij dit stembureau stemde. De Kiesraad publiceert niet hoeveel kiesgerechtigden bij een stembureau horen, dus een opkomstpercentage per stembureau is niet te geven. Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen. Telverschil: getelde stembiljetten min toegelaten kiezers.

De uitslag van Brummen per partij

Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.