Hoe stemde Ulvenhout in Breda?
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026 zijn bij de 3 stembureaus in Ulvenhout 2.884 geldige stemmen uitgebracht (3,7% van alle stemmen in Breda). VVD werd hier de grootste met 29,8%. Vergeleken met heel Breda scoorden CDA (+9,4 pp) en VVD (+8,7 pp) hier hoger en GroenLinks-PvdA (−7,7 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| VVD | 858 | 29,8% | 21,0% | +8,7 pp |
| CDA | 658 | 22,8% | 13,4% | +9,4 pp |
| D66 | 475 | 16,5% | 14,6% | +1,9 pp |
| GroenLinks-PvdA | 303 | 10,5% | 18,2% | −7,7 pp |
| Breda Beslist | 259 | 9,0% | 12,5% | −3,5 pp |
| Forum voor Democratie | 103 | 3,6% | 6,3% | −2,7 pp |
| Partij voor de Dieren | 62 | 2,1% | 3,6% | −1,4 pp |
| LPF | 61 | 2,1% | 3,1% | −1,0 pp |
| SP | 49 | 1,7% | 3,5% | −1,8 pp |
| 50PLUS | 35 | 1,2% | 1,9% | −0,7 pp |
| Volt | 19 | 0,7% | 1,7% | −1,0 pp |
| Gemeente Toezicht | 2 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp |
| Blanco en ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | ||
Stembureaus in Ulvenhout
- Stembureau SSC De Pekhoeve Ulvenhout · 4851 CN · 1.029 stemmen · VVD 28%
- Stembureau Basisschool de Klokkebei Ulvenhout · 4851 BD · 964 stemmen · VVD 35%
- Stembureau SCC De Pekhoeve Ulvenhout · 4851 CN · 891 stemmen · VVD 27%
Andere wijken in Breda
- Breda west 11.598 stemmen · GroenLinks-PvdA 19%
- Breda oost 9.527 stemmen · GroenLinks-PvdA 21%
- Breda zuid-oost 9.001 stemmen · VVD 25%
- Breda noord 8.806 stemmen · GroenLinks-PvdA 25%
- Breda noord-west 8.799 stemmen · Breda Beslist 21%
- Breda centrum 6.949 stemmen · GroenLinks-PvdA 23%
- Prinsenbeek 5.991 stemmen · VVD 35%
- Breda zuid 4.785 stemmen · VVD 27%
- Teteringen 4.471 stemmen · VVD 21%
- Bavel 4.199 stemmen · CDA 28%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.