Hoe stemde Breda noord in Breda?
Met stembureaus in onder meer: Belcrum, Biesdonk, Geeren-noord, Doornbos-Linie, Wisselaar
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026 zijn bij de 14 stembureaus in Breda noord 8.806 geldige stemmen uitgebracht (11,4% van alle stemmen in Breda). GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 25,1%. Vergeleken met heel Breda scoorden GroenLinks-PvdA (+7,0 pp) en SP (+2,1 pp) hier hoger en VVD (−8,7 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 2.213 | 25,1% | 18,2% | +7,0 pp |
| D66 | 1.189 | 13,5% | 14,6% | −1,1 pp |
| Breda Beslist | 1.107 | 12,6% | 12,5% | +0,1 pp |
| VVD | 1.084 | 12,3% | 21,0% | −8,7 pp |
| CDA | 755 | 8,6% | 13,4% | −4,9 pp |
| Forum voor Democratie | 687 | 7,8% | 6,3% | +1,5 pp |
| SP | 495 | 5,6% | 3,5% | +2,1 pp |
| Partij voor de Dieren | 471 | 5,3% | 3,6% | +1,8 pp |
| LPF | 310 | 3,5% | 3,1% | +0,4 pp |
| 50PLUS | 270 | 3,1% | 1,9% | +1,1 pp |
| Volt | 196 | 2,2% | 1,7% | +0,5 pp |
| Gemeente Toezicht | 29 | 0,3% | 0,2% | +0,2 pp |
| Blanco en ongeldig | 48 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | ||
Stembureaus in Breda noord
- Stembureau NS Station Breda, Gravinnen van Nassauboulevard, hoofdingang Belcrum · 4811 BN · 1.239 stemmen · GroenLinks-PvdA 25%
- Stembureau NS Station Breda, Gravinnen van Nassauboulevard, hoofdingang Belcrum · 4811 BN · 1.062 stemmen · GroenLinks-PvdA 26%
- Stembureau Belcrumhuis Belcrum · 4815 BC · 1.003 stemmen · GroenLinks-PvdA 27%
- Stembureau Woonzorgcentrum Vuchterhage Biesdonk · 4826 HB · 797 stemmen · GroenLinks-PvdA 20%
- Stembureau Het Noorderlicht Geeren-noord · 4827 CN · 684 stemmen · GroenLinks-PvdA 29%
- Stembureau Gemeenschapshuis De Biesdonk Biesdonk · 4826 KT · 679 stemmen · GroenLinks-PvdA 27%
- Stembureau Wijkcentrum Balieweide Doornbos-Linie · 4816 GH · 596 stemmen · GroenLinks-PvdA 25%
- Stembureau Kindcentrum de Wisselaar Wisselaar · 4826 AH · 594 stemmen · GroenLinks-PvdA 20%
- Stembureau Waldorf Breda Doornbos-Linie · 4816 AD · 567 stemmen · GroenLinks-PvdA 29%
- Stembureau Poppodium Phoenix Krogten · 4815 HA · 517 stemmen · GroenLinks-PvdA 28%
- Stembureau Leger des Heils Geeren-zuid · 4827 GA · 427 stemmen · GroenLinks-PvdA 27%
- Stembureau Vrijwillig&Co Geeren-zuid · 4827 KG · 244 stemmen · GroenLinks-PvdA 24%
- Stembureau Mobiel stembureau 1 Geeren-noord · 4827 EG · 213 stemmen · CDA 25%
- Stembureau Talentencentrum De Kragt Krogten · 4826 AB · 184 stemmen · GroenLinks-PvdA 20%
Andere wijken in Breda
- Breda west 11.598 stemmen · GroenLinks-PvdA 19%
- Breda oost 9.527 stemmen · GroenLinks-PvdA 21%
- Breda zuid-oost 9.001 stemmen · VVD 25%
- Breda noord-west 8.799 stemmen · Breda Beslist 21%
- Breda centrum 6.949 stemmen · GroenLinks-PvdA 23%
- Prinsenbeek 5.991 stemmen · VVD 35%
- Breda zuid 4.785 stemmen · VVD 27%
- Teteringen 4.471 stemmen · VVD 21%
- Bavel 4.199 stemmen · CDA 28%
- Ulvenhout 2.884 stemmen · VVD 30%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.