Hoe stemde Breda oost in Breda in 2023?
Met stembureaus in onder meer: Zandberg, Heusdenhout, Brabantpark, Sportpark
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 12 stembureaus in Breda oost 13.451 geldige stemmen uitgebracht (12,4% van alle stemmen in Breda). GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 21,6%. Vergeleken met heel Breda scoorden GroenLinks-PvdA (+3,9 pp) en D66 (+1,6 pp) hier hoger en PVV (−4,0 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 2.900 | 21,6% | 17,6% | +3,9 pp |
| VVD | 2.512 | 18,7% | 20,8% | −2,2 pp |
| PVV | 2.170 | 16,1% | 20,1% | −4,0 pp |
| D66 | 1.523 | 11,3% | 9,7% | +1,6 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 1.457 | 10,8% | 11,1% | −0,3 pp |
| SP | 499 | 3,7% | 3,5% | +0,2 pp |
| Volt | 413 | 3,1% | 2,4% | +0,6 pp |
| Partij voor de Dieren | 364 | 2,7% | 2,5% | +0,2 pp |
| CDA | 358 | 2,7% | 2,7% | −0,1 pp |
| DENK | 302 | 2,2% | 2,1% | +0,1 pp |
| Forum voor Democratie | 246 | 1,8% | 2,0% | −0,1 pp |
| BBB | 221 | 1,6% | 2,0% | −0,4 pp |
| JA21 | 132 | 1,0% | 0,8% | +0,2 pp |
| BIJ1 | 75 | 0,6% | 0,4% | +0,2 pp |
| 50PLUS | 72 | 0,5% | 0,5% | +0,0 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 69 | 0,5% | 0,5% | +0,0 pp |
| ChristenUnie | 54 | 0,4% | 0,5% | −0,1 pp |
| Splinter | 23 | 0,2% | 0,1% | +0,0 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 16 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| SGP | 12 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| PartijvdSport | 9 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 8 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| Nederland met een PLAN | 8 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| LP | 3 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Samen voor Nederland | 3 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 2 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Breda oost
- Stembureau Zandberg 58 (voorheen Sacramentskerk) Zandberg · 4818 GL · 3.361 stemmen · VVD 26%
- Stembureau Wijkcentrum 't Houwke Heusdenhout · 4817 RE · 1.768 stemmen · PVV 24%
- Stembureau Breda University of Applied Sciences Brabantpark · 4817 JT · 1.747 stemmen · GroenLinks-PvdA 27%
- Stembureau OBS De Tweesprong Heusdenhout · 4817 NX · 1.244 stemmen · GroenLinks-PvdA 22%
- Stembureau Poelewei Brabantpark · 4817 JP · 995 stemmen · PVV 21%
- Stembureau Amphia Ziekenhuis Molengracht Sportpark · 4818 CK · 867 stemmen · VVD 23%
- Stembureau Michaëlkerk Brabantpark · 4817 EA · 826 stemmen · GroenLinks-PvdA 24%
- Stembureau Basisschool De Fontein Brabantpark · 4817 BS · 807 stemmen · PVV 20%
- Stembureau Avans Hogeschool Sportpark · 4818 CR · 760 stemmen · GroenLinks-PvdA 23%
- Stembureau Sportcentrum Breda Brabantpark · 4817 HX · 453 stemmen · PVV 22%
- Stembureau Buurthuis De Leystroom Brabantpark · 4817 GG · 317 stemmen · PVV 21%
- Stembureau Gymzaal Elandstraat Brabantpark · 4817 DP · 306 stemmen · GroenLinks-PvdA 22%
Andere wijken in Breda
- Breda west 16.706 stemmen · PVV 26%
- Breda noord 14.080 stemmen · PVV 23%
- Breda noord-west 13.709 stemmen · PVV 28%
- Breda zuid-oost 11.469 stemmen · VVD 27%
- Breda centrum 9.484 stemmen · GroenLinks-PvdA 22%
- Prinsenbeek 8.226 stemmen · VVD 28%
- Breda zuid 6.430 stemmen · VVD 29%
- Teteringen 5.824 stemmen · VVD 27%
- Bavel 5.439 stemmen · VVD 31%
- Ulvenhout 3.413 stemmen · VVD 31%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.