Hoe stemde Prinsenbeek in Breda in 2023?
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 6 stembureaus in Prinsenbeek 8.226 geldige stemmen uitgebracht (7,6% van alle stemmen in Breda). VVD werd hier de grootste met 28,3%. Vergeleken met heel Breda scoorden VVD (+7,5 pp) en Nieuw Sociaal Contract (+2,8 pp) hier hoger en GroenLinks-PvdA (−8,6 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| VVD | 2.329 | 28,3% | 20,8% | +7,5 pp |
| PVV | 1.827 | 22,2% | 20,1% | +2,1 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 1.139 | 13,8% | 11,1% | +2,8 pp |
| GroenLinks-PvdA | 740 | 9,0% | 17,6% | −8,6 pp |
| D66 | 624 | 7,6% | 9,7% | −2,1 pp |
| CDA | 404 | 4,9% | 2,7% | +2,2 pp |
| BBB | 367 | 4,5% | 2,0% | +2,4 pp |
| SP | 236 | 2,9% | 3,5% | −0,6 pp |
| Volt | 121 | 1,5% | 2,4% | −1,0 pp |
| Partij voor de Dieren | 89 | 1,1% | 2,5% | −1,4 pp |
| Forum voor Democratie | 81 | 1,0% | 2,0% | −1,0 pp |
| JA21 | 73 | 0,9% | 0,8% | +0,1 pp |
| ChristenUnie | 50 | 0,6% | 0,5% | +0,1 pp |
| 50PLUS | 47 | 0,6% | 0,5% | +0,0 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 40 | 0,5% | 0,5% | −0,0 pp |
| DENK | 19 | 0,2% | 2,1% | −1,9 pp |
| Splinter | 11 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| Samen voor Nederland | 6 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp |
| BIJ1 | 5 | 0,1% | 0,4% | −0,3 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 5 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| Nederland met een PLAN | 4 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| PartijvdSport | 3 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| SGP | 3 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 2 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 1 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Prinsenbeek
- Stembureau Café-Zaal 't Veehandelshuis Prinsenbeek · 4841 BG · 1.815 stemmen · VVD 30%
- Stembureau RK Kerk Prinsenbeek · 4841 AC · 1.706 stemmen · VVD 26%
- Stembureau Sportpark De Heikant Prinsenbeek · 4841 EG · 1.424 stemmen · VVD 31%
- Stembureau De Drie Linden Prinsenbeek · 4841 NA · 1.331 stemmen · VVD 34%
- Stembureau Scouting Thomas-More Prinsenbeek · 4841 LP · 1.131 stemmen · PVV 26%
- Stembureau Het Kruispunt Prinsenbeek Prinsenbeek · 4841 VL · 819 stemmen · PVV 27%
Andere wijken in Breda
- Breda west 16.706 stemmen · PVV 26%
- Breda noord 14.080 stemmen · PVV 23%
- Breda noord-west 13.709 stemmen · PVV 28%
- Breda oost 13.451 stemmen · GroenLinks-PvdA 22%
- Breda zuid-oost 11.469 stemmen · VVD 27%
- Breda centrum 9.484 stemmen · GroenLinks-PvdA 22%
- Breda zuid 6.430 stemmen · VVD 29%
- Teteringen 5.824 stemmen · VVD 27%
- Bavel 5.439 stemmen · VVD 31%
- Ulvenhout 3.413 stemmen · VVD 31%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.