Stembureau Stembureau Zandberg 58 (voorheen Sacramentskerk) in Breda (2023)
Postcode 4818 GL · Wijk Breda oost
Hier zijn 3.361 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 26,3% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 884 | 26,3% | 20,8% | +5,5 pp | 3,9% |
| GroenLinks-PvdA | 807 | 24,0% | 17,6% | +6,4 pp | 4,2% |
| D66 | 532 | 15,8% | 9,7% | +6,1 pp | 5,1% |
| Nieuw Sociaal Contract | 316 | 9,4% | 11,1% | −1,7 pp | 2,6% |
| PVV | 276 | 8,2% | 20,1% | −11,9 pp | 1,3% |
| Volt | 141 | 4,2% | 2,4% | +1,8 pp | 5,4% |
| CDA | 99 | 2,9% | 2,7% | +0,2 pp | 3,3% |
| Partij voor de Dieren | 74 | 2,2% | 2,5% | −0,3 pp | 2,7% |
| SP | 74 | 2,2% | 3,5% | −1,3 pp | 1,9% |
| Forum voor Democratie | 42 | 1,2% | 2,0% | −0,7 pp | 2,0% |
| BBB | 33 | 1,0% | 2,0% | −1,1 pp | 1,5% |
| JA21 | 27 | 0,8% | 0,8% | +0,0 pp | 3,1% |
| BIJ1 | 12 | 0,4% | 0,4% | −0,0 pp | 2,7% |
| BVNL / Groep Van Haga | 12 | 0,4% | 0,5% | −0,1 pp | 2,2% |
| ChristenUnie | 9 | 0,3% | 0,5% | −0,2 pp | 1,8% |
| 50PLUS | 6 | 0,2% | 0,5% | −0,3 pp | 1,1% |
| Splinter | 6 | 0,2% | 0,1% | +0,0 pp | 3,8% |
| DENK | 5 | 0,1% | 2,1% | −2,0 pp | 0,2% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 2 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp | 2,9% |
| Nederland met een PLAN | 2 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp | 3,0% |
| PartijvdSport | 1 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp | 1,3% |
| SGP | 1 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 1,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Piratenpartij - De Groenen | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Breda, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier −11,9 pp minder dan gemiddeld in Breda.
- Qua gewicht is dit het 1e van de 92 stembureaus: 3,1% van alle geldige stemmen in Breda en 0,0327% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 32 stemmen in Breda komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Breda
- Stembureau NS Station Breda, hoofdingang 3.203 stemmen · GroenLinks-PvdA 28%
- Stembureau Stadskantoor Gemeente Breda 2.415 stemmen · GroenLinks-PvdA 22%
- Stembureau De Vlieren 2.261 stemmen · PVV 30%
- Stembureau SCC De Pekhoeve 2.140 stemmen · VVD 31%
- Stembureau Café-Zalencentrum Het Witte Schaap 2.006 stemmen · PVV 29%
- Stembureau Willibrorduskerk 1.987 stemmen · VVD 23%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.