Stembureau Stembureau Wijkcentrum Balieweide in Breda (2022)
Postcode 4816 GH · Wijk Breda noord
Hier waren 436 kiezers toegelaten (0,6% van alle toegelaten kiezers in Breda) en zijn 429 geldige stemmen uitgebracht. PvdA werd hier de grootste met 15,2% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PvdA | 65 | 15,2% | 10,2% | +5,0 pp | 0,9% |
| SP | 62 | 14,5% | 5,7% | +8,8 pp | 1,6% |
| GROENLINKS | 61 | 14,2% | 12,4% | +1,8 pp | 0,7% |
| VVD | 56 | 13,1% | 23,1% | −10,0 pp | 0,3% |
| D66 | 31 | 7,2% | 14,8% | −7,5 pp | 0,3% |
| LPF | 31 | 7,2% | 3,5% | +3,7 pp | 1,3% |
| CDA | 23 | 5,4% | 9,5% | −4,1 pp | 0,3% |
| Partij voor de Dieren | 23 | 5,4% | 5,1% | +0,2 pp | 0,6% |
| 50PLUS | 19 | 4,4% | 3,0% | +1,4 pp | 0,9% |
| Forum voor Democratie | 19 | 4,4% | 2,4% | +2,0 pp | 1,1% |
| Breda Beslist | 18 | 4,2% | 6,1% | −1,9 pp | 0,4% |
| BuurtBelangen | 8 | 1,9% | 1,5% | +0,3 pp | 0,7% |
| Volkspartij Breda | 7 | 1,6% | 0,8% | +0,8 pp | 1,2% |
| ChristenUnie | 4 | 0,9% | 1,1% | −0,1 pp | 0,5% |
| SHOUT! | 2 | 0,5% | 0,7% | −0,3 pp | 0,4% |
| Blanco | 5 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Breda, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Inge Verdaasdonk (SP) · 40 stemmen · 9,3% van alle stemmen hier
- Marike de Nobel (GROENLINKS) · 24 stemmen · 5,6% van alle stemmen hier
- Boaz Adank (VVD) · 20 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Younes Nahnahi (PvdA) · 20 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Iwan Dienjes (LPF) · 18 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- M.H. van Woudenberg (Forum voor Democratie) · 15 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Peter Jong (50PLUS) · 14 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Janneke van Lierop (Partij voor de Dieren) · 14 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Jeroen Bruijns (CDA) · 13 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Mustafa Mohamed (D66) · 13 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Arjen van Drunen (PvdA) · 13 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Emma Pierre (GROENLINKS) · 9 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Daan Quaars (VVD) · 8 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Suzan Cornelissen (PvdA) · 8 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Marieke Peereboom - Hoeben (VVD) · 7 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier −10,0 pp minder dan gemiddeld in Breda.
- Qua gewicht is dit het 79e van de 132 stembureaus: 0,6% van alle geldige stemmen in Breda en 0,0062% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 163 stemmen in Breda komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 398 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 38 |
| Toegelaten kiezers | 436 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 436 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 7 (1,6%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,61% van de stembiljetten, tegen 0,47% in Breda en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Breda
- Stembureau Gemeenschapshuis Mariëndal 429 stemmen · VVD 34%
- Stembureau SCC De Pekhoeve 428 stemmen · VVD 33%
- Stembureau Drive-thru P5 NAC Stadion 429 stemmen · VVD 24%
- Stembureau Maczek Memorial Breda 419 stemmen · VVD 22%
- Stembureau De Nieuwe Meidoorn 429 stemmen · VVD 18%
- Stembureau Clubhuis de Toss 406 stemmen · VVD 31%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.