Stembureau Stembureau Gymzaal Archimedesstraat in Breda (2023)
Postcode 4816 BB · Wijk Breda noord
Hier zijn 677 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 22,2% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 150 | 22,2% | 17,6% | +4,5 pp | 0,8% |
| PVV | 146 | 21,6% | 20,1% | +1,5 pp | 0,7% |
| VVD | 90 | 13,3% | 20,8% | −7,5 pp | 0,4% |
| D66 | 63 | 9,3% | 9,7% | −0,4 pp | 0,6% |
| Nieuw Sociaal Contract | 55 | 8,1% | 11,1% | −3,0 pp | 0,5% |
| DENK | 50 | 7,4% | 2,1% | +5,3 pp | 2,2% |
| SP | 24 | 3,5% | 3,5% | +0,0 pp | 0,6% |
| Forum voor Democratie | 19 | 2,8% | 2,0% | +0,8 pp | 0,9% |
| Volt | 17 | 2,5% | 2,4% | +0,1 pp | 0,6% |
| Partij voor de Dieren | 15 | 2,2% | 2,5% | −0,3 pp | 0,6% |
| BBB | 11 | 1,6% | 2,0% | −0,4 pp | 0,5% |
| CDA | 11 | 1,6% | 2,7% | −1,1 pp | 0,4% |
| BVNL / Groep Van Haga | 9 | 1,3% | 0,5% | +0,8 pp | 1,7% |
| JA21 | 5 | 0,7% | 0,8% | −0,1 pp | 0,6% |
| 50PLUS | 3 | 0,4% | 0,5% | −0,1 pp | 0,5% |
| BIJ1 | 3 | 0,4% | 0,4% | +0,0 pp | 0,7% |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 2 | 0,3% | 0,0% | +0,3 pp | 9,5% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,1 pp | 1,5% |
| LP | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp | 1,9% |
| Nederland met een PLAN | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,1 pp | 1,5% |
| Piratenpartij - De Groenen | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,1 pp | 1,0% |
| ChristenUnie | 0 | 0,0% | 0,5% | −0,5 pp | 0,0% |
| PartijvdSport | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Splinter | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| SGP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Breda, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier −7,5 pp minder dan gemiddeld in Breda.
- Qua gewicht is dit het 77e van de 92 stembureaus: 0,6% van alle geldige stemmen in Breda en 0,0066% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 160 stemmen in Breda komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Breda
- Stembureau VV WDS'19 697 stemmen · PVV 27%
- Stembureau Gemeenschapshuis Kievitslaar 668 stemmen · VVD 28%
- Stembureau Gemeentelijk districtpost Zuid-West 711 stemmen · PVV 26%
- Stembureau Kerk van de Nazarener 619 stemmen · PVV 24%
- Stembureau Mencia de Mendoza Lyceum 717 stemmen · VVD 47%
- Stembureau De Lichtboei 613 stemmen · VVD 21%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.