Stembureau Stembureau Dorpshuis 't Klooster in Breda (2022)
Postcode 4854 CB · Wijk Bavel
Hier waren 449 kiezers toegelaten (0,6% van alle toegelaten kiezers in Breda) en zijn 448 geldige stemmen uitgebracht. CDA werd hier de grootste met 35,9% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| CDA | 161 | 35,9% | 9,5% | +26,5 pp | 2,4% |
| VVD | 100 | 22,3% | 23,1% | −0,8 pp | 0,6% |
| D66 | 59 | 13,2% | 14,8% | −1,6 pp | 0,6% |
| Breda Beslist | 32 | 7,1% | 6,1% | +1,0 pp | 0,7% |
| GROENLINKS | 24 | 5,4% | 12,4% | −7,1 pp | 0,3% |
| PvdA | 24 | 5,4% | 10,2% | −4,8 pp | 0,3% |
| SP | 17 | 3,8% | 5,7% | −1,9 pp | 0,4% |
| Partij voor de Dieren | 9 | 2,0% | 5,1% | −3,1 pp | 0,3% |
| 50PLUS | 7 | 1,6% | 3,0% | −1,5 pp | 0,3% |
| Forum voor Democratie | 6 | 1,3% | 2,4% | −1,1 pp | 0,4% |
| LPF | 3 | 0,7% | 3,5% | −2,9 pp | 0,1% |
| BuurtBelangen | 3 | 0,7% | 1,5% | −0,9 pp | 0,3% |
| ChristenUnie | 2 | 0,4% | 1,1% | −0,6 pp | 0,3% |
| SHOUT! | 1 | 0,2% | 0,7% | −0,5 pp | 0,2% |
| Volkspartij Breda | 0 | 0,0% | 0,8% | −0,8 pp | 0,0% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Breda, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Jeroen Bruijns (CDA) · 143 stemmen · 31,9% van alle stemmen hier
- Boaz Adank (VVD) · 37 stemmen · 8,3% van alle stemmen hier
- Arnoud van Vliet (VVD) · 33 stemmen · 7,4% van alle stemmen hier
- Bart Lauwen (D66) · 27 stemmen · 6,0% van alle stemmen hier
- Lottie van Kelle (D66) · 15 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Marike de Nobel (GROENLINKS) · 15 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Inge Verdaasdonk (SP) · 15 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Karlijn van den Berg (CDA) · 12 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Peter Vissers (Breda Beslist) · 11 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Johan van Knijff (PvdA) · 10 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Daan Quaars (VVD) · 9 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Harry Kanters (Breda Beslist) · 9 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Janneke van Lierop (Partij voor de Dieren) · 8 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Marieke Peereboom - Hoeben (VVD) · 7 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Klaas Dijkhoff (VVD) · 6 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: CDA haalde hier +26,5 pp meer dan gemiddeld in Breda.
- Qua gewicht is dit het 70e van de 132 stembureaus: 0,6% van alle geldige stemmen in Breda en 0,0065% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 156 stemmen in Breda komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 400 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 49 |
| Toegelaten kiezers | 449 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 449 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 1 (0,2%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,22% van de stembiljetten, tegen 0,47% in Breda en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Breda
- Stembureau Hotel Mastbosch Breda 452 stemmen · VVD 37%
- Stembureau De Stilte 445 stemmen · GROENLINKS 20%
- Stembureau Gemeenschapshuis Mariëndal 455 stemmen · VVD 31%
- Stembureau Basisschool de Klokkebei 437 stemmen · VVD 42%
- Stembureau Sacramentskerk 458 stemmen · VVD 23%
- Stembureau Breda University of Applied Sciences 437 stemmen · GROENLINKS 25%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.