Uitslag per stembureau in Boxtel (2018)
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 21 maart 2018 telde Boxtel 15 stembureaus. Het zwaarste stembureau, Gemeentehuis Boxtel, leverde 10,0% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 28%.
Bekijk de uitslag per wijk in Boxtel
Wat valt op
- 5 van de 15 stembureaus (33%) telde een ander aantal stembiljetten dan er kiezers waren toegelaten; landelijk is dat 36% van de stembureaus.
- 0 stembureaus (0%) telden de stembiljetten (deels) opnieuw; landelijk 0%.
- Ongeldige en blanco stemmen: 0,68% van de getelde stembiljetten (landelijk 0,85%).
Opvallende stembureaus
- Zwaarste stembureau: Gemeentehuis Boxtel 10,0% van de stemmen
- Lichtste stembureau: Eethuis 't Tweespan 3,9% van de stemmen
- Meest afwijkend stemgedrag: Dienstencentrum Kloosterhof Combinatie95 +36,6 procentpunt
- Meeste ongeldige en blanco stemmen: Stembureau WSD station 2,3% van de stembiljetten
Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten
Een klein verschil tussen het aantal stembiljetten en het aantal toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude: stembureaus onderzoeken zulke verschillen en tellen zo nodig opnieuw. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel. Een verschil telt hier als opvallend bij 3 stembiljetten of 1% van de kiezers of meer.
Stembureaus met een opvallende telling
| Stembureau | Stemmen | Wat is er gemeld |
|---|---|---|
| Stembureau WSD station | 807 | Opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (2,3%) |
Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst
| Stembureau | Toegelaten kiezers | Aandeel opkomst | Geldige stemmen | Gewicht gemeente | Gewicht landelijk | Grootste partij | Wijkt het meest af | Ongeldig/blanco | Telverschil |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gemeentehuis Boxtel 5281 AT | 1.339 | 10,0% | 1.331 | #1 · 10,0% | 0,0197% | BALANS (21%) | Combinatie95 −7,0 procentpunt | 8 (0,6%) | 0 |
| Dienstencentrum Kloosterhof 5298 BW | 1.280 | 9,6% | 1.276 | #2 · 9,6% | 0,0189% | Combinatie95 (56%) | Combinatie95 +36,6 procentpunt | 4 (0,3%) | 0 |
| Gemeenschapshuis De Walnoot 5282 GC | 1.098 | 8,2% | 1.093 | #3 · 8,2% | 0,0162% | D66 (20%) | Combinatie95 −10,0 procentpunt | 7 (0,6%) | +2 |
| Basisschool De Beemden 5283 KG | 1.083 | 8,1% | 1.079 | #4 · 8,1% | 0,0160% | BALANS (21%) | Combinatie95 −6,7 procentpunt | 5 (0,5%) | +1 |
| Gemeenschapshuis De Rots 5283 CA | 1.064 | 8,0% | 1.051 | #5 · 7,9% | 0,0156% | SP (25%) | SP +11,0 procentpunt | 10 (0,9%) | −3 |
| Jeugdhuis Pius X 5298 VN | 985 | 7,4% | 976 | #6 · 7,4% | 0,0145% | Combinatie95 (51%) | Combinatie95 +31,7 procentpunt | 8 (0,8%) | −1 |
| Wereldhuis 5281 AB | 967 | 7,2% | 962 | #7 · 7,3% | 0,0142% | BALANS (21%) | Combinatie95 −5,3 procentpunt | 5 (0,5%) | 0 |
| Brede School De Wilgenbroek 5283 EE | 817 | 6,1% | 811 | #8 · 6,1% | 0,0120% | BALANS (20%) | Combinatie95 −6,7 procentpunt | 6 (0,7%) | 0 |
| Stembureau WSD station 5281 GH | 826 | 6,2% | 807 | #9 · 6,1% | 0,0120% | SP (22%) | SP +8,1 procentpunt | 19 (2,3%) | 0 |
| Basisschool De Vorsenpoel 5283 CV | 792 | 5,9% | 787 | #10 · 5,9% | 0,0117% | BALANS (17%) | Combinatie95 −7,9 procentpunt | 4 (0,5%) | −1 |
| Woon-zorgcentrum Simeonshof 5282 PA | 738 | 5,5% | 732 | #11 · 5,5% | 0,0108% | BALANS (22%) | Combinatie95 −6,5 procentpunt | 6 (0,8%) | 0 |
| Ursulagebouw 5281 HV | 640 | 4,8% | 637 | #12 · 4,8% | 0,0094% | INbox (16%) | INbox +7,8 procentpunt | 3 (0,5%) | 0 |
| Waterschap de Dommel 5283 WB | 604 | 4,5% | 602 | #13 · 4,5% | 0,0089% | BALANS (20%) | Combinatie95 −8,9 procentpunt | 2 (0,3%) | 0 |
| Gemeenschapshuis De Orion 5281 LG | 602 | 4,5% | 600 | #14 · 4,5% | 0,0089% | BALANS (35%) | BALANS +13,9 procentpunt | 2 (0,3%) | 0 |
| Eethuis 't Tweespan 5281 LR | 522 | 3,9% | 520 | #15 · 3,9% | 0,0077% | BALANS (54%) | BALANS +33,6 procentpunt | 2 (0,4%) | 0 |
Aandeel opkomst: het deel van alle toegelaten kiezers in Boxtel dat bij dit stembureau stemde. De Kiesraad publiceert niet hoeveel kiesgerechtigden bij een stembureau horen, dus een opkomstpercentage per stembureau is niet te geven. Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen. Telverschil: getelde stembiljetten min toegelaten kiezers.
De uitslag van Boxtel per partij
Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.