Stembureau Dorpshuis Vogelenzang in Bloemendaal (2018)
Postcode 2114 ER · Wijk Vogelenzang
Hier waren 606 kiezers toegelaten (5,1% van alle toegelaten kiezers in Bloemendaal) en zijn 605 geldige stemmen uitgebracht. CDA werd hier de grootste met 36,7% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| CDA | 222 | 36,7% | 13,4% | +23,3 pp | 13,9% |
| GROENLINKS | 98 | 16,2% | 15,8% | +0,4 pp | 5,2% |
| Hart voor Bloemendaal | 91 | 15,0% | 12,1% | +2,9 pp | 6,3% |
| VVD | 55 | 9,1% | 25,7% | −16,6 pp | 1,8% |
| D66 | 51 | 8,4% | 14,1% | −5,7 pp | 3,0% |
| PvdA | 51 | 8,4% | 6,8% | +1,6 pp | 6,3% |
| VDB | 21 | 3,5% | 6,0% | −2,5 pp | 2,9% |
| LIBERAAL BLOEMENDAAL | 16 | 2,6% | 6,1% | −3,4 pp | 2,2% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Bloemendaal, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- André Burger (CDA) · 213 stemmen · 35,2% van alle stemmen hier
- Marielys Roos (Hart voor Bloemendaal) · 73 stemmen · 12,1% van alle stemmen hier
- Martine Wierda (GROENLINKS) · 61 stemmen · 10,1% van alle stemmen hier
- Nico Heijink (VVD) · 29 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
- Henk Schell (PvdA) · 28 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
- Jolanda Preusterink (GROENLINKS) · 14 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Sacha Kuijs (D66) · 13 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Aty de Groot (PvdA) · 12 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Lex Oude Weernink (D66) · 11 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Tineke van der Velden-Slootweg (GROENLINKS) · 11 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Martin van de Bunt (VDB) · 11 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Eva Voorham (D66) · 9 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Maurits van Tol (D66) · 9 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Rob Slewe (Hart voor Bloemendaal) · 9 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Albertine Zoetmulder-Sanders (VVD) · 8 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: CDA haalde hier +23,3 pp meer dan gemiddeld in Bloemendaal.
- Qua gewicht is dit het 11e van de 15 stembureaus: 5,1% van alle geldige stemmen in Bloemendaal en 0,0090% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 20 stemmen in Bloemendaal komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 550 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 56 |
| Toegelaten kiezers | 606 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 606 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 1 (0,2%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,17% van de stembiljetten, tegen 0,45% in Bloemendaal en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Bloemendaal
- Centrum voor Jeugd en Gezin 707 stemmen · VVD 22%
- Sparrenbosschool 600 stemmen · VVD 29%
- Adventskerk 725 stemmen · VVD 40%
- De Voghelsanck 518 stemmen · CDA 46%
- Centraal Servicepunt Bennebroek 772 stemmen · Hart voor Bloemendaal 24%
- Bloemendaalse Schoolvereniging 484 stemmen · VVD 45%
Alle stembureaus in Bloemendaal
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.