Stembureau Dorpshuis Vogelenzang in Bloemendaal

Ook bekijken: 2025 · 2023 · 2022 · 2018

Postcode 2114 ER · Wijk Vogelenzang

Hier waren 647 kiezers toegelaten (5,1% van alle toegelaten kiezers in Bloemendaal) en zijn 644 geldige stemmen uitgebracht. PvdA werd hier de grootste met 25,0% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
PvdA 161 25,0% 19,3% +5,7 pp 6,6%
Hart voor Bloemendaal 141 21,9% 16,6% +5,3 pp 6,7%
Zelfstandig Bloemendaal 99 15,4% 6,7% +8,7 pp 11,7%
CDA 61 9,5% 8,4% +1,0 pp 5,7%
D66 60 9,3% 20,6% −11,2 pp 2,3%
VVD 53 8,2% 20,6% −12,4 pp 2,0%
Liberaal Bloemendaal 35 5,4% 4,6% +0,9 pp 6,0%
SP 34 5,3% 3,2% +2,1 pp 8,4%
Blanco1Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig2Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Bloemendaal, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Marielys Roos-Andriesse (Hart voor Bloemendaal) · 113 stemmen · 17,5% van alle stemmen hier
  2. Attiya Gamri (PvdA) · 61 stemmen · 9,5% van alle stemmen hier
  3. R.M. Slewe (Zelfstandig Bloemendaal) · 61 stemmen · 9,5% van alle stemmen hier
  4. Harold Koster (PvdA) · 49 stemmen · 7,6% van alle stemmen hier
  5. Tine van Heerikhuize (CDA) · 44 stemmen · 6,8% van alle stemmen hier
  6. Tine Westerveld (PvdA) · 39 stemmen · 6,1% van alle stemmen hier
  7. C. Faas (Zelfstandig Bloemendaal) · 23 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
  8. Bart Vernooij (D66) · 22 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
  9. Heleen Hoek (Liberaal Bloemendaal) · 22 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
  10. Rolf Harder (VVD) · 20 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
  11. Tuur Elzinga (SP) · 15 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  12. Marleen Smit-Buijs (D66) · 12 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
  13. Jan Willem van Os (SP) · 12 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
  14. Hans Teunissen (VVD) · 11 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
  15. C. Lammerse (Zelfstandig Bloemendaal) · 11 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier −12,4 pp minder dan gemiddeld in Bloemendaal.
  • Qua gewicht is dit het 10e van de 20 stembureaus: 5,1% van alle geldige stemmen in Bloemendaal en 0,0084% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 20 stemmen in Bloemendaal komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen591
Geldige volmachtbewijzen56
Toegelaten kiezers647
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)647
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig3 (0,5%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,46% van de stembiljetten, tegen 0,23% in Bloemendaal en 0,58% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Bloemendaal

Alle stembureaus in Bloemendaal

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.