Stembureau Gymzaal de Dreef in Beverwijk (2023)
Postcode 1943 DD · Wijk Warande
Hier zijn 1.110 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 24,2% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 269 | 24,2% | 15,3% | +8,9 pp | 7,6% |
| PVV | 254 | 22,9% | 30,1% | −7,2 pp | 3,7% |
| GroenLinks-PvdA | 174 | 15,7% | 13,3% | +2,4 pp | 5,7% |
| Nieuw Sociaal Contract | 122 | 11,0% | 11,2% | −0,2 pp | 4,7% |
| D66 | 76 | 6,8% | 5,6% | +1,3 pp | 5,9% |
| SP | 48 | 4,3% | 4,3% | +0,0 pp | 4,9% |
| BBB | 37 | 3,3% | 3,3% | +0,1 pp | 4,9% |
| Forum voor Democratie | 27 | 2,4% | 3,3% | −0,8 pp | 3,6% |
| CDA | 25 | 2,3% | 2,3% | −0,0 pp | 4,8% |
| Volt | 22 | 2,0% | 1,3% | +0,7 pp | 7,6% |
| Partij voor de Dieren | 13 | 1,2% | 2,2% | −1,1 pp | 2,5% |
| JA21 | 12 | 1,1% | 0,9% | +0,1 pp | 5,5% |
| 50PLUS | 11 | 1,0% | 0,8% | +0,2 pp | 5,7% |
| DENK | 7 | 0,6% | 3,9% | −3,3 pp | 0,8% |
| ChristenUnie | 5 | 0,5% | 0,6% | −0,1 pp | 3,6% |
| BVNL / Groep Van Haga | 3 | 0,3% | 0,6% | −0,4 pp | 2,0% |
| PartijvdSport | 2 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 6,9% |
| BIJ1 | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp | 2,0% |
| Piratenpartij - De Groenen | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp | 3,8% |
| Splinter | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp | 2,8% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| SGP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Beverwijk, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +8,9 pp meer dan gemiddeld in Beverwijk.
- Qua gewicht is dit het 10e van de 20 stembureaus: 4,8% van alle geldige stemmen in Beverwijk en 0,0108% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 21 stemmen in Beverwijk komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Beverwijk
- Beverwijkse Harmonie Kapel 1.184 stemmen · PVV 21%
- OBS het Kompas 1.105 stemmen · PVV 37%
- De Moriaan 1.305 stemmen · GroenLinks-PvdA 21%
- Stadhuis 1.036 stemmen · PVV 26%
- Sporthal Waterwijk 1.373 stemmen · PVV 27%
- Montessorischool Beverwijk 876 stemmen · VVD 23%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.