Uitslag per stembureau in Baarn (2018)
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 21 maart 2018 telde Baarn 14 stembureaus. Het zwaarste stembureau, Gemeentehuis Baarn ing Laanstraat 1, leverde 11,5% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 30%.
Bekijk de uitslag per wijk in Baarn
Wat valt op
- 9 van de 14 stembureaus (64%) telde een ander aantal stembiljetten dan er kiezers waren toegelaten; landelijk is dat 36% van de stembureaus.
- 0 stembureaus (0%) telden de stembiljetten (deels) opnieuw; landelijk 0%.
- Ongeldige en blanco stemmen: 0,78% van de getelde stembiljetten (landelijk 0,85%).
Opvallende stembureaus
- Zwaarste stembureau: Gemeentehuis Baarn ing Laanstraat 1 11,5% van de stemmen
- Lichtste stembureau: Dorpshuis de Furs 2,0% van de stemmen
- Meest afwijkend stemgedrag: NS station VVD +13,3 procentpunt
- Meeste ongeldige en blanco stemmen: Dorpshuis de Furs 1,7% van de stembiljetten
Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten
Een klein verschil tussen het aantal stembiljetten en het aantal toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude: stembureaus onderzoeken zulke verschillen en tellen zo nodig opnieuw. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel. Een verschil telt hier als opvallend bij 3 stembiljetten of 1% van de kiezers of meer.
Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst
| Stembureau | Toegelaten kiezers | Aandeel opkomst | Geldige stemmen | Gewicht gemeente | Gewicht landelijk | Grootste partij | Wijkt het meest af | Ongeldig/blanco | Telverschil |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gemeentehuis Baarn ing Laanstraat 1 3743 BA | 1.387 | 11,5% | 1.373 | #1 · 11,5% | 0,0203% | VVD (27%) | VVD +5,1 procentpunt | 11 (0,8%) | −3 |
| NS station 3743 KM | 1.180 | 9,8% | 1.177 | #2 · 9,9% | 0,0174% | VVD (36%) | VVD +13,3 procentpunt | 5 (0,4%) | +2 |
| Brandweerkazerne 3741 WE | 1.081 | 9,0% | 1.070 | #3 · 9,0% | 0,0158% | VVD (23%) | CDA −4,7 procentpunt | 11 (1,0%) | 0 |
| De Speeldoos 3741 TA | 1.048 | 8,7% | 1.043 | #4 · 8,7% | 0,0154% | VVD (17%) | VVD −4,9 procentpunt | 5 (0,5%) | 0 |
| Rest. Greenfield's ingang Chopinln 3741 GS | 932 | 7,7% | 926 | #5 · 7,8% | 0,0137% | VVD (32%) | VVD +9,7 procentpunt | 6 (0,6%) | 0 |
| Basisschool De Uitkijck 3742 RC | 884 | 7,4% | 882 | #6 · 7,4% | 0,0131% | VVD (19%) | VVD −3,0 procentpunt | 3 (0,3%) | +1 |
| Verzorgingstehuis De Blinkert 3741 BE | 816 | 6,8% | 796 | #7 · 6,7% | 0,0118% | VVD (17%) | VVD −4,9 procentpunt | 12 (1,5%) | −8 |
| Gebouw Brandpunt 3743 KN | 797 | 6,6% | 791 | #8 · 6,6% | 0,0117% | VVD (34%) | VVD +11,8 procentpunt | 4 (0,5%) | −2 |
| Woon- en zorgcentrum Santvoorde 3741 VJ | 790 | 6,6% | 779 | #9 · 6,5% | 0,0115% | VoorBaarn (17%) | VVD −9,4 procentpunt | 9 (1,1%) | −2 |
| Maria Koningin Kerk 3742 XM | 771 | 6,4% | 767 | #10 · 6,4% | 0,0114% | GROENLINKS (17%) | VVD −10,8 procentpunt | 4 (0,5%) | 0 |
| Guido de Bresschool ing Maatkampweg 3742 TG | 767 | 6,4% | 760 | #11 · 6,4% | 0,0113% | VoorBaarn (20%) | VVD −7,1 procentpunt | 6 (0,8%) | −1 |
| Gebouw Elan 3742 SJ | 709 | 5,9% | 702 | #12 · 5,9% | 0,0104% | VVD (21%) | CDA −1,5 procentpunt | 7 (1,0%) | 0 |
| Gebouw De Pool 3742 RL | 625 | 5,2% | 620 | #13 · 5,2% | 0,0092% | GROENLINKS (23%) | VVD −12,7 procentpunt | 7 (1,1%) | +2 |
| Dorpshuis de Furs 3749 AA | 239 | 2,0% | 236 | #14 · 2,0% | 0,0035% | VVD (21%) | D66 −7,4 procentpunt | 4 (1,7%) | +1 |
Aandeel opkomst: het deel van alle toegelaten kiezers in Baarn dat bij dit stembureau stemde. De Kiesraad publiceert niet hoeveel kiesgerechtigden bij een stembureau horen, dus een opkomstpercentage per stembureau is niet te geven. Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen. Telverschil: getelde stembiljetten min toegelaten kiezers.
De uitslag van Baarn per partij
Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.