Stembureau Gebouw Elan in Baarn (2018)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2022

Postcode 3742 SJ · Wijk Baarn

Hier waren 709 kiezers toegelaten (5,9% van alle toegelaten kiezers in Baarn) en zijn 702 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 21,4% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
VVD 150 21,4% 22,3% −0,9 pp 5,7%
D66 109 15,5% 14,2% +1,4 pp 6,5%
VoorBaarn 101 14,4% 13,3% +1,1 pp 6,4%
GROENLINKS 100 14,2% 12,8% +1,4 pp 6,5%
CDA 80 11,4% 12,9% −1,5 pp 5,2%
BOP 59 8,4% 9,0% −0,6 pp 5,5%
ChristenUnie-SGP 51 7,3% 6,7% +0,6 pp 6,4%
PvdA 41 5,8% 7,1% −1,2 pp 4,9%
LTS 11 1,6% 1,8% −0,2 pp 5,1%
Blanco4Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig3Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Baarn, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Suzanne Oortman Gerlings-van Hal (VVD) · 87 stemmen · 12,4% van alle stemmen hier
  2. Heidi van Otten (GROENLINKS) · 64 stemmen · 9,1% van alle stemmen hier
  3. Theo Stroo (D66) · 63 stemmen · 9,0% van alle stemmen hier
  4. Rik van Hardeveld (CDA) · 51 stemmen · 7,3% van alle stemmen hier
  5. Tino Schouten (VoorBaarn) · 40 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
  6. Kees Koudstaal (BOP) · 33 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
  7. Amy Hogenbirk-De Jong (D66) · 32 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
  8. Roy Bruins (ChristenUnie-SGP) · 30 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
  9. Mary Papo-Schreuder (VVD) · 20 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
  10. Mark Eijbaard (PvdA) · 18 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
  11. Michel van Grinsven (VoorBaarn) · 18 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
  12. Mariska de Koning-van Ginkel (CDA) · 17 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  13. Marjo Stam (BOP) · 13 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
  14. Peter Blokker (VoorBaarn) · 12 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
  15. Anne-Marie Martens (VVD) · 11 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: CDA haalde hier −1,5 pp minder dan gemiddeld in Baarn.
  • Qua gewicht is dit het 12e van de 14 stembureaus: 5,9% van alle geldige stemmen in Baarn en 0,0104% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 17 stemmen in Baarn komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen639
Geldige volmachtbewijzen70
Toegelaten kiezers709
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)709
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig7 (1,0%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,99% van de stembiljetten, tegen 0,78% in Baarn en 0,85% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Baarn

Alle stembureaus in Baarn

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.