Stembureau Basisschool Toermalijn in Arnhem (2018)
Postcode 6845 JE · Wijk De Laar
Hier waren 403 kiezers toegelaten (0,7% van alle toegelaten kiezers in Arnhem) en zijn 401 geldige stemmen uitgebracht. Arnhem Centraal werd hier de grootste met 16,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Arnhem Centraal | 64 | 16,0% | 6,9% | +9,0 pp | 1,5% |
| SP | 56 | 14,0% | 7,7% | +6,3 pp | 1,2% |
| GROENLINKS | 47 | 11,7% | 16,6% | −4,8 pp | 0,5% |
| D66 | 40 | 10,0% | 13,1% | −3,2 pp | 0,5% |
| PvdA | 39 | 9,7% | 8,9% | +0,9 pp | 0,7% |
| PVV | 32 | 8,0% | 5,1% | +2,9 pp | 1,0% |
| VVD | 31 | 7,7% | 13,2% | −5,4 pp | 0,4% |
| ChristenUnie | 29 | 7,2% | 4,7% | +2,6 pp | 1,0% |
| Arnhemse Ouderen Partij | 25 | 6,2% | 4,4% | +1,9 pp | 0,9% |
| CDA | 17 | 4,2% | 6,2% | −1,9 pp | 0,5% |
| Partij voor de Dieren | 12 | 3,0% | 6,4% | −3,4 pp | 0,3% |
| DENK Verenigd Arnhem | 3 | 0,7% | 5,2% | −4,4 pp | 0,1% |
| Arnhem1 | 3 | 0,7% | 0,9% | −0,1 pp | 0,6% |
| NVU | 2 | 0,5% | 0,6% | −0,1 pp | 0,6% |
| Gelderse Centrumdemocraten (Gelderse C.D.) | 1 | 0,2% | 0,1% | +0,2 pp | 1,8% |
| 0 | 0,0% | 0,3% | −0,3 pp | 0,0% | |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Arnhem, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Guus van der Laak (Arnhem Centraal) · 40 stemmen · 10,0% van alle stemmen hier
- Cathelijne Bouwkamp (GROENLINKS) · 36 stemmen · 9,0% van alle stemmen hier
- Gerrie Elfrink (SP) · 28 stemmen · 7,0% van alle stemmen hier
- Martien Louwers (PvdA) · 28 stemmen · 7,0% van alle stemmen hier
- Coen Verheij (PVV) · 27 stemmen · 6,7% van alle stemmen hier
- Sabine Andeweg (D66) · 23 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
- Leendert Combée (VVD) · 18 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
- Paulien Lunter-Driever (SP) · 16 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Ton van Beers (Arnhemse Ouderen Partij) · 16 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Lea Manders (Arnhem Centraal) · 15 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Ine van Burgsteden (CDA) · 13 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Daniël Becker (ChristenUnie) · 9 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Nathalie Nede (ChristenUnie) · 7 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Susan van Ommen (D66) · 6 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Ronald Jansen (SP) · 6 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Arnhem Centraal haalde hier +9,0 pp meer dan gemiddeld in Arnhem.
- Qua gewicht is dit het 70e van de 72 stembureaus: 0,7% van alle geldige stemmen in Arnhem en 0,0059% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 152 stemmen in Arnhem komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 367 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 36 |
| Toegelaten kiezers | 403 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 402 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −1 |
| Blanco en ongeldig | 1 (0,2%) |
Er zijn 1 stembiljet minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,25% van de stembiljetten, tegen 0,77% in Arnhem en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Arnhem
- Dans- en Muziekschool El Ele 462 stemmen · DENK Verenigd Arnhem 27%
- Ziekenhuis Rijnstate (hal) 355 stemmen · GROENLINKS 14%
- Kantine HAN 502 stemmen · VVD 22%
- Mobiel stembureau (stembus) 349 stemmen · GROENLINKS 17%
- Introdans (hoofdgebouw) 504 stemmen · GROENLINKS 22%
- Woonzorgcentrum Vreedenhoff 518 stemmen · VVD 16%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.