Stembureau Dans- en Muziekschool El Ele in Arnhem (2018)
Postcode 6826 TJ · Wijk Presikhaaf-West
Hier waren 467 kiezers toegelaten (0,8% van alle toegelaten kiezers in Arnhem) en zijn 462 geldige stemmen uitgebracht. DENK Verenigd Arnhem werd hier de grootste met 26,8% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| DENK Verenigd Arnhem | 124 | 26,8% | 5,2% | +21,7 pp | 3,9% |
| SP | 58 | 12,6% | 7,7% | +4,9 pp | 1,2% |
| PVV | 51 | 11,0% | 5,1% | +5,9 pp | 1,6% |
| Arnhem Centraal | 42 | 9,1% | 6,9% | +2,2 pp | 1,0% |
| GROENLINKS | 39 | 8,4% | 16,6% | −8,1 pp | 0,4% |
| D66 | 28 | 6,1% | 13,1% | −7,1 pp | 0,3% |
| VVD | 25 | 5,4% | 13,2% | −7,7 pp | 0,3% |
| CDA | 21 | 4,5% | 6,2% | −1,6 pp | 0,6% |
| PvdA | 19 | 4,1% | 8,9% | −4,7 pp | 0,4% |
| Arnhemse Ouderen Partij | 18 | 3,9% | 4,4% | −0,5 pp | 0,7% |
| ChristenUnie | 14 | 3,0% | 4,7% | −1,6 pp | 0,5% |
| Partij voor de Dieren | 10 | 2,2% | 6,4% | −4,2 pp | 0,3% |
| NVU | 6 | 1,3% | 0,6% | +0,7 pp | 1,8% |
| Arnhem1 | 5 | 1,1% | 0,9% | +0,2 pp | 0,9% |
| 2 | 0,4% | 0,3% | +0,1 pp | 1,2% | |
| Gelderse Centrumdemocraten (Gelderse C.D.) | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Blanco | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Arnhem, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Yıldırım Usta (DENK Verenigd Arnhem) · 39 stemmen · 8,4% van alle stemmen hier
- Coen Verheij (PVV) · 39 stemmen · 8,4% van alle stemmen hier
- Kürşat Bal (DENK Verenigd Arnhem) · 31 stemmen · 6,7% van alle stemmen hier
- Talip Aydemir (DENK Verenigd Arnhem) · 29 stemmen · 6,3% van alle stemmen hier
- Gerrie Elfrink (SP) · 25 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
- Cathelijne Bouwkamp (GROENLINKS) · 19 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Ine van Burgsteden (CDA) · 17 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Abdurrahman Çetintaş (SP) · 16 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Sabine Andeweg (D66) · 14 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Martien Louwers (PvdA) · 13 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Leendert Combée (VVD) · 13 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Ton van Beers (Arnhemse Ouderen Partij) · 13 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Guus van der Laak (Arnhem Centraal) · 12 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Rabia Karaman (DENK Verenigd Arnhem) · 11 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Lea Manders (Arnhem Centraal) · 10 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: DENK Verenigd Arnhem haalde hier +21,7 pp meer dan gemiddeld in Arnhem.
- Qua gewicht is dit het 69e van de 72 stembureaus: 0,8% van alle geldige stemmen in Arnhem en 0,0068% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 132 stemmen in Arnhem komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 418 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 49 |
| Toegelaten kiezers | 467 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 467 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 5 (1,1%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,07% van de stembiljetten, tegen 0,77% in Arnhem en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Arnhem
- Kantine HAN 502 stemmen · VVD 22%
- Basisschool Toermalijn 401 stemmen · Arnhem Centraal 16%
- Introdans (hoofdgebouw) 504 stemmen · GROENLINKS 22%
- Ziekenhuis Rijnstate (hal) 355 stemmen · GROENLINKS 14%
- Woonzorgcentrum Vreedenhoff 518 stemmen · VVD 16%
- Mobiel stembureau (stembus) 349 stemmen · GROENLINKS 17%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.