Stembureau Stembureau Tent - Cordaan Het Anker in Amsterdam (2022)
Postcode 1033 PK · Wijk Tuindorp Oostzaan
Hier waren 475 kiezers toegelaten (0,1% van alle toegelaten kiezers in Amsterdam) en zijn 472 geldige stemmen uitgebracht. PvdA werd hier de grootste met 14,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PvdA | 66 | 14,0% | 17,6% | −3,6 pp | 0,1% |
| GROENLINKS | 52 | 11,0% | 14,8% | −3,8 pp | 0,1% |
| JA21 | 50 | 10,6% | 4,2% | +6,4 pp | 0,4% |
| Partij van de Ouderen (P.v.d.O.) | 43 | 9,1% | 1,7% | +7,5 pp | 0,8% |
| VVD | 38 | 8,1% | 10,5% | −2,5 pp | 0,1% |
| Partij voor de Dieren | 37 | 7,8% | 6,8% | +1,1 pp | 0,2% |
| SP | 35 | 7,4% | 4,3% | +3,1 pp | 0,2% |
| D66 | 26 | 5,5% | 13,8% | −8,3 pp | 0,1% |
| Amsterdam BIJ1 | 26 | 5,5% | 7,0% | −1,5 pp | 0,1% |
| DENK | 21 | 4,4% | 4,0% | +0,4 pp | 0,2% |
| Forum voor Democratie | 21 | 4,4% | 2,1% | +2,4 pp | 0,3% |
| CDA | 11 | 2,3% | 2,5% | −0,2 pp | 0,1% |
| Hart voor Vrijheid Amsterdam | 10 | 2,1% | 0,7% | +1,4 pp | 0,4% |
| ChristenUnie | 8 | 1,7% | 1,5% | +0,2 pp | 0,2% |
| De Groenen Basis Piraten | 8 | 1,7% | 1,4% | +0,3 pp | 0,2% |
| Volt | 6 | 1,3% | 4,3% | −3,1 pp | 0,0% |
| 4 | 0,8% | 0,1% | +0,7 pp | 1,2% | |
| BVNL | 3 | 0,6% | 0,5% | +0,1 pp | 0,2% |
| St3m | 2 | 0,4% | 0,5% | −0,1 pp | 0,1% |
| 50PLUS | 2 | 0,4% | 0,6% | −0,2 pp | 0,1% |
| Democratisch Socialisten Amsterdam | 2 | 0,4% | 0,5% | −0,0 pp | 0,1% |
| DFP | 1 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 0,2% |
| GO | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| De Republikeinse Politieke Partij | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| SGP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,3% | −0,3 pp | 0,0% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amsterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Marjolein Moorman (PvdA) · 55 stemmen · 11,7% van alle stemmen hier
- Annabel Nanninga (JA21) · 46 stemmen · 9,7% van alle stemmen hier
- Wilhelmina van Soest (Partij van de Ouderen (P.v.d.O.)) · 34 stemmen · 7,2% van alle stemmen hier
- Claire Martens (VVD) · 29 stemmen · 6,1% van alle stemmen hier
- Remine Alberts-Oosterbaan (SP) · 23 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
- Rutger Groot Wassink (GROENLINKS) · 15 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Johnas van Lammeren (Partij voor de Dieren) · 10 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Tunahan Kuzu (DENK) · 10 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Carla Kabamba (Amsterdam BIJ1) · 10 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Anke Bakker (Partij voor de Dieren) · 9 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- A.H.J.W. van Schijndel (Forum voor Democratie) · 9 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Diederik Boomsma (CDA) · 9 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Imane Nadif (GROENLINKS) · 8 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Nilab Ahmadi (Amsterdam BIJ1) · 8 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Milka Yemane (GROENLINKS) · 7 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier −8,3 pp minder dan gemiddeld in Amsterdam.
- Qua gewicht is dit het 320e van de 589 stembureaus: 0,1% van alle geldige stemmen in Amsterdam en 0,0068% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 688 stemmen in Amsterdam komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 438 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 37 |
| Toegelaten kiezers | 475 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 475 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 3 (0,6%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,63% van de stembiljetten, tegen 0,89% in Amsterdam en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Amsterdam
- Stembureau Sportzaal DKC de Kleine Kapitein 472 stemmen · D66 23%
- Stembureau Cornelis Vrijschool 466 stemmen · VVD 20%
- Stembureau Gymzaal Reigersbos 473 stemmen · PvdA 25%
- Stembureau RAI 466 stemmen · PvdA 24%
- ROC-TOP 474 stemmen · D66 20%
- Stembureau Basisschool Catamaran Landlust 465 stemmen · GROENLINKS 17%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.