Stembureau Stembureau Cornelis Vrijschool in Amsterdam (2022)
Postcode 1071 CW · Wijk Museumkwartier
Hier waren 467 kiezers toegelaten (0,1% van alle toegelaten kiezers in Amsterdam) en zijn 466 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 20,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 93 | 20,0% | 10,5% | +9,4 pp | 0,3% |
| D66 | 87 | 18,7% | 13,8% | +4,9 pp | 0,2% |
| PvdA | 72 | 15,5% | 17,6% | −2,1 pp | 0,1% |
| GROENLINKS | 52 | 11,2% | 14,8% | −3,6 pp | 0,1% |
| JA21 | 32 | 6,9% | 4,2% | +2,7 pp | 0,2% |
| Partij voor de Dieren | 28 | 6,0% | 6,8% | −0,8 pp | 0,1% |
| Volt | 20 | 4,3% | 4,3% | −0,0 pp | 0,1% |
| CDA | 17 | 3,6% | 2,5% | +1,1 pp | 0,2% |
| SP | 12 | 2,6% | 4,3% | −1,7 pp | 0,1% |
| ChristenUnie | 12 | 2,6% | 1,5% | +1,1 pp | 0,2% |
| Forum voor Democratie | 9 | 1,9% | 2,1% | −0,1 pp | 0,1% |
| Amsterdam BIJ1 | 8 | 1,7% | 7,0% | −5,2 pp | 0,0% |
| DENK | 5 | 1,1% | 4,0% | −2,9 pp | 0,0% |
| De Groenen Basis Piraten | 5 | 1,1% | 1,4% | −0,4 pp | 0,1% |
| BVNL | 5 | 1,1% | 0,5% | +0,5 pp | 0,3% |
| 50PLUS | 4 | 0,9% | 0,6% | +0,2 pp | 0,2% |
| Partij van de Ouderen (P.v.d.O.) | 2 | 0,4% | 1,7% | −1,2 pp | 0,0% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 2 | 0,4% | 0,3% | +0,2 pp | 0,2% |
| Hart voor Vrijheid Amsterdam | 1 | 0,2% | 0,7% | −0,5 pp | 0,0% |
| GO | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| De Republikeinse Politieke Partij | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| St3m | 0 | 0,0% | 0,5% | −0,5 pp | 0,0% |
| SGP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% | |
| DFP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Democratisch Socialisten Amsterdam | 0 | 0,0% | 0,5% | −0,5 pp | 0,0% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amsterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Claire Martens (VVD) · 78 stemmen · 16,7% van alle stemmen hier
- Marjolein Moorman (PvdA) · 59 stemmen · 12,7% van alle stemmen hier
- Danielle de Jager (D66) · 33 stemmen · 7,1% van alle stemmen hier
- Annabel Nanninga (JA21) · 28 stemmen · 6,0% van alle stemmen hier
- Reinier van Dantzig (D66) · 27 stemmen · 5,8% van alle stemmen hier
- Imane Nadif (GROENLINKS) · 17 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Johnas van Lammeren (Partij voor de Dieren) · 17 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Rutger Groot Wassink (GROENLINKS) · 16 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Juliet Broersen (Volt) · 15 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Diederik Boomsma (CDA) · 12 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Gerjan van den Heuvel (ChristenUnie) · 11 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Remine Alberts-Oosterbaan (SP) · 8 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- A.H.J.W. van Schijndel (Forum voor Democratie) · 6 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
- Claudia van Zanten (VVD) · 5 stemmen · 1,1% van alle stemmen hier
- Anke Bakker (Partij voor de Dieren) · 5 stemmen · 1,1% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +9,4 pp meer dan gemiddeld in Amsterdam.
- Qua gewicht is dit het 321e van de 589 stembureaus: 0,1% van alle geldige stemmen in Amsterdam en 0,0068% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 697 stemmen in Amsterdam komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 401 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 66 |
| Toegelaten kiezers | 467 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 467 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 1 (0,2%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,21% van de stembiljetten, tegen 0,89% in Amsterdam en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Amsterdam
- Stembureau Tent - Cordaan Het Anker 472 stemmen · PvdA 14%
- Stembureau RAI 466 stemmen · PvdA 24%
- Stembureau Sportzaal DKC de Kleine Kapitein 472 stemmen · D66 23%
- Stembureau Basisschool Catamaran Landlust 465 stemmen · GROENLINKS 17%
- Stembureau Gymzaal Reigersbos 473 stemmen · PvdA 25%
- Stembureau Huis van de wijk Het Anker 465 stemmen · PvdA 19%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.