Stembureau Stembureau Obs De Vlaamse Reus in Amsterdam (2022)
Postcode 1066 KK · Wijk Sloten/Nieuw-Sloten
Hier waren 537 kiezers toegelaten (0,2% van alle toegelaten kiezers in Amsterdam) en zijn 523 geldige stemmen uitgebracht. PvdA werd hier de grootste met 20,7% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PvdA | 108 | 20,7% | 17,6% | +3,1 pp | 0,2% |
| JA21 | 75 | 14,3% | 4,2% | +10,1 pp | 0,5% |
| D66 | 54 | 10,3% | 13,8% | −3,4 pp | 0,1% |
| VVD | 54 | 10,3% | 10,5% | −0,2 pp | 0,2% |
| GROENLINKS | 40 | 7,6% | 14,8% | −7,2 pp | 0,1% |
| DENK | 28 | 5,4% | 4,0% | +1,3 pp | 0,2% |
| Partij voor de Dieren | 27 | 5,2% | 6,8% | −1,6 pp | 0,1% |
| SP | 25 | 4,8% | 4,3% | +0,5 pp | 0,2% |
| Forum voor Democratie | 19 | 3,6% | 2,1% | +1,6 pp | 0,3% |
| Partij van de Ouderen (P.v.d.O.) | 18 | 3,4% | 1,7% | +1,8 pp | 0,3% |
| Amsterdam BIJ1 | 17 | 3,3% | 7,0% | −3,7 pp | 0,1% |
| CDA | 15 | 2,9% | 2,5% | +0,3 pp | 0,2% |
| ChristenUnie | 12 | 2,3% | 1,5% | +0,8 pp | 0,2% |
| Volt | 11 | 2,1% | 4,3% | −2,2 pp | 0,1% |
| Hart voor Vrijheid Amsterdam | 5 | 1,0% | 0,7% | +0,2 pp | 0,2% |
| De Groenen Basis Piraten | 4 | 0,8% | 1,4% | −0,7 pp | 0,1% |
| 50PLUS | 4 | 0,8% | 0,6% | +0,2 pp | 0,2% |
| BVNL | 4 | 0,8% | 0,5% | +0,2 pp | 0,2% |
| SGP | 2 | 0,4% | 0,1% | +0,3 pp | 0,7% |
| 1 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 0,3% | |
| GO | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| De Republikeinse Politieke Partij | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| St3m | 0 | 0,0% | 0,5% | −0,5 pp | 0,0% |
| DFP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Democratisch Socialisten Amsterdam | 0 | 0,0% | 0,5% | −0,5 pp | 0,0% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,3% | −0,3 pp | 0,0% |
| Blanco | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 6 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amsterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Marjolein Moorman (PvdA) · 95 stemmen · 18,2% van alle stemmen hier
- Annabel Nanninga (JA21) · 64 stemmen · 12,2% van alle stemmen hier
- Claire Martens (VVD) · 39 stemmen · 7,5% van alle stemmen hier
- Reinier van Dantzig (D66) · 29 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
- Johnas van Lammeren (Partij voor de Dieren) · 17 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Imane Nadif (GROENLINKS) · 16 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Remine Alberts-Oosterbaan (SP) · 16 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Wilhelmina van Soest (Partij van de Ouderen (P.v.d.O.)) · 16 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Diederik Boomsma (CDA) · 13 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Danielle de Jager (D66) · 11 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Rutger Groot Wassink (GROENLINKS) · 10 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- R.A. de Keijzer (Forum voor Democratie) · 9 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Juliet Broersen (Volt) · 9 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Süleyman Koyuncu (DENK) · 8 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- A.H.J.W. van Schijndel (Forum voor Democratie) · 8 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: JA21 haalde hier +10,1 pp meer dan gemiddeld in Amsterdam.
- Qua gewicht is dit het 284e van de 589 stembureaus: 0,2% van alle geldige stemmen in Amsterdam en 0,0076% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 621 stemmen in Amsterdam komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 466 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 71 |
| Toegelaten kiezers | 537 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 533 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −4 |
| Blanco en ongeldig | 10 (1,9%) |
Er zijn 4 stembiljetten minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 1,88% van de stembiljetten, tegen 0,89% in Amsterdam en 0,55% in heel Nederland. Dat is opvallend veel.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Amsterdam
- Stembureau Stadhuis 526 stemmen · GROENLINKS 20%
- Stembureau Buurtkamer Corantijn 522 stemmen · D66 19%
- Stembureau Philadelphia Zorg Amsterdam 526 stemmen · D66 17%
- Stembureau Conscious Hotel 521 stemmen · D66 24%
- Stembureau OBA Banne 526 stemmen · PvdA 17%
- Stembureau Gymzaal Corantijn 519 stemmen · D66 20%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.