Stembureau Stembureau OBA Banne in Amsterdam (2022)
Postcode 1034 CR · Wijk Banne Buiksloot
Hier waren 530 kiezers toegelaten (0,2% van alle toegelaten kiezers in Amsterdam) en zijn 526 geldige stemmen uitgebracht. PvdA werd hier de grootste met 17,1% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PvdA | 90 | 17,1% | 17,6% | −0,5 pp | 0,2% |
| DENK | 62 | 11,8% | 4,0% | +7,8 pp | 0,5% |
| GROENLINKS | 56 | 10,6% | 14,8% | −4,2 pp | 0,1% |
| SP | 42 | 8,0% | 4,3% | +3,7 pp | 0,3% |
| Amsterdam BIJ1 | 42 | 8,0% | 7,0% | +1,0 pp | 0,2% |
| D66 | 38 | 7,2% | 13,8% | −6,5 pp | 0,1% |
| JA21 | 36 | 6,8% | 4,2% | +2,6 pp | 0,3% |
| Partij voor de Dieren | 32 | 6,1% | 6,8% | −0,7 pp | 0,1% |
| ChristenUnie | 22 | 4,2% | 1,5% | +2,7 pp | 0,5% |
| VVD | 20 | 3,8% | 10,5% | −6,7 pp | 0,1% |
| Partij van de Ouderen (P.v.d.O.) | 19 | 3,6% | 1,7% | +2,0 pp | 0,4% |
| Forum voor Democratie | 14 | 2,7% | 2,1% | +0,6 pp | 0,2% |
| St3m | 9 | 1,7% | 0,5% | +1,2 pp | 0,6% |
| CDA | 8 | 1,5% | 2,5% | −1,0 pp | 0,1% |
| Democratisch Socialisten Amsterdam | 8 | 1,5% | 0,5% | +1,1 pp | 0,5% |
| De Groenen Basis Piraten | 7 | 1,3% | 1,4% | −0,1 pp | 0,2% |
| Hart voor Vrijheid Amsterdam | 6 | 1,1% | 0,7% | +0,4 pp | 0,3% |
| Volt | 6 | 1,1% | 4,3% | −3,2 pp | 0,0% |
| BVNL | 4 | 0,8% | 0,5% | +0,2 pp | 0,2% |
| SGP | 2 | 0,4% | 0,1% | +0,3 pp | 0,7% |
| GO | 1 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 0,5% |
| 50PLUS | 1 | 0,2% | 0,6% | −0,4 pp | 0,1% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 1 | 0,2% | 0,3% | −0,1 pp | 0,1% |
| De Republikeinse Politieke Partij | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% | |
| DFP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Blanco | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amsterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Marjolein Moorman (PvdA) · 57 stemmen · 10,8% van alle stemmen hier
- Annabel Nanninga (JA21) · 30 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
- Remine Alberts-Oosterbaan (SP) · 27 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
- Johnas van Lammeren (Partij voor de Dieren) · 15 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Carla Kabamba (Amsterdam BIJ1) · 15 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Sheher Khan (DENK) · 14 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Tunahan Kuzu (DENK) · 14 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Rutger Groot Wassink (GROENLINKS) · 13 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Wilhelmina van Soest (Partij van de Ouderen (P.v.d.O.)) · 13 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Reinier van Dantzig (D66) · 12 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Claire Martens (VVD) · 11 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Süleyman Koyuncu (DENK) · 11 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Fathiya Abdi (PvdA) · 9 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Imane Nadif (GROENLINKS) · 8 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Danielle de Jager (D66) · 8 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: DENK haalde hier +7,8 pp meer dan gemiddeld in Amsterdam.
- Qua gewicht is dit het 281e van de 589 stembureaus: 0,2% van alle geldige stemmen in Amsterdam en 0,0076% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 618 stemmen in Amsterdam komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 468 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 62 |
| Toegelaten kiezers | 530 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 530 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 4 (0,8%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,75% van de stembiljetten, tegen 0,89% in Amsterdam en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Amsterdam
- Stembureau Tent Levantplein 528 stemmen · PvdA 31%
- Stembureau Philadelphia Zorg Amsterdam 526 stemmen · D66 17%
- Stembureau De Roos 528 stemmen · VVD 21%
- Stembureau Stadhuis 526 stemmen · GROENLINKS 20%
- Stembureau St. Ignatiusgymnasium 530 stemmen · VVD 29%
- Stembureau Obs De Vlaamse Reus 523 stemmen · PvdA 21%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.