Stembureau Museum Het Grachtenhuis in Amsterdam (2018)
Hier waren 540 kiezers toegelaten (0,2% van alle toegelaten kiezers in Amsterdam) en zijn 535 geldige stemmen uitgebracht. D66 werd hier de grootste met 22,4% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| D66 | 120 | 22,4% | 16,1% | +6,4 pp | 0,2% |
| VVD | 109 | 20,4% | 11,4% | +8,9 pp | 0,3% |
| GROENLINKS | 77 | 14,4% | 20,4% | −6,0 pp | 0,1% |
| PvdA | 67 | 12,5% | 10,7% | +1,8 pp | 0,2% |
| Partij voor de Dieren | 41 | 7,7% | 7,1% | +0,6 pp | 0,2% |
| CDA | 39 | 7,3% | 3,5% | +3,8 pp | 0,3% |
| Forum voor Democratie | 29 | 5,4% | 5,8% | −0,3 pp | 0,1% |
| SP | 18 | 3,4% | 7,5% | −4,1 pp | 0,1% |
| Amsterdam BIJ1 | 9 | 1,7% | 1,9% | −0,2 pp | 0,1% |
| Partij van de Ouderen (P.v.d.O.) | 7 | 1,3% | 2,2% | −0,9 pp | 0,1% |
| 50PLUS | 6 | 1,1% | 1,2% | −0,1 pp | 0,1% |
| ChristenUnie | 4 | 0,7% | 2,0% | −1,2 pp | 0,1% |
| Anti-Scooter Partij | 3 | 0,6% | 0,2% | +0,4 pp | 0,4% |
| destemvandestraat | 1 | 0,2% | 0,3% | −0,1 pp | 0,1% |
| Piratenpartij Amsterdam | 1 | 0,2% | 1,3% | −1,1 pp | 0,0% |
| blanco | 1 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 0,4% |
| Partij voor Iedereen | 1 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 0,4% |
| Carryonthemove | 1 | 0,2% | 0,0% | +0,2 pp | 0,8% |
| QUEER | 1 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 0,4% |
| DENK | 0 | 0,0% | 6,7% | −6,7 pp | 0,0% |
| Platform Amsterdam | 0 | 0,0% | 0,4% | −0,4 pp | 0,0% |
| SGP | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% |
| U-Buntu Connected Front UCF | 0 | 0,0% | 0,3% | −0,3 pp | 0,0% |
| BIpartij | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% |
| SAMEN | 0 | 0,0% | 0,3% | −0,3 pp | 0,0% |
| Blije Burgers | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| De Republikeinse Politieke Partij | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% | |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amsterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Eric van der Burg (VVD) · 66 stemmen · 12,3% van alle stemmen hier
- Marjolein Moorman (PvdA) · 54 stemmen · 10,1% van alle stemmen hier
- Reinier van Dantzig (D66) · 52 stemmen · 9,7% van alle stemmen hier
- Mascha ten Bruggencate (D66) · 30 stemmen · 5,6% van alle stemmen hier
- Diederik Boomsma (CDA) · 26 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
- Femke Roosma (GROENLINKS) · 24 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
- Rutger Groot Wassink (GROENLINKS) · 23 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Annabel Nanninga (Forum voor Democratie) · 21 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Johnas van Lammeren (Partij voor de Dieren) · 20 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Laurens Ivens (SP) · 12 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Marianne Poot (VVD) · 10 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Anke Bakker (Partij voor de Dieren) · 10 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Hala Naoum Nehme (VVD) · 9 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Marijn Bosman (D66) · 6 stemmen · 1,1% van alle stemmen hier
- Dehlia Timman (D66) · 6 stemmen · 1,1% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +8,9 pp meer dan gemiddeld in Amsterdam.
- Qua gewicht is dit het 353e van de 559 stembureaus: 0,2% van alle geldige stemmen in Amsterdam en 0,0079% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 649 stemmen in Amsterdam komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 486 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 54 |
| Toegelaten kiezers | 540 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 538 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −2 |
| Blanco en ongeldig | 3 (0,6%) |
Er zijn 2 stembiljetten minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,56% van de stembiljetten, tegen 1,28% in Amsterdam en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Amsterdam
- Basisschool de Odyssee 535 stemmen · D66 16%
- Cremerplein 534 stemmen · D66 25%
- Serviceflat Koornhorst 536 stemmen · GROENLINKS 13%
- De Binnenwaai 534 stemmen · D66 17%
- ROC Zuid 537 stemmen · D66 21%
- Vrije Universiteit Amsterdam 533 stemmen · D66 26%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.