Stembureau Basisschool de Odyssee in Amsterdam (2018)
Hier waren 534 kiezers toegelaten (0,2% van alle toegelaten kiezers in Amsterdam) en zijn 535 geldige stemmen uitgebracht. D66 werd hier de grootste met 15,9% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| D66 | 85 | 15,9% | 16,1% | −0,2 pp | 0,2% |
| DENK | 84 | 15,7% | 6,7% | +9,0 pp | 0,4% |
| VVD | 81 | 15,1% | 11,4% | +3,7 pp | 0,2% |
| GROENLINKS | 60 | 11,2% | 20,4% | −9,2 pp | 0,1% |
| PvdA | 54 | 10,1% | 10,7% | −0,6 pp | 0,1% |
| Forum voor Democratie | 43 | 8,0% | 5,8% | +2,3 pp | 0,2% |
| SP | 26 | 4,9% | 7,5% | −2,6 pp | 0,1% |
| CDA | 26 | 4,9% | 3,5% | +1,4 pp | 0,2% |
| Partij voor de Dieren | 20 | 3,7% | 7,1% | −3,4 pp | 0,1% |
| Partij van de Ouderen (P.v.d.O.) | 12 | 2,2% | 2,2% | +0,0 pp | 0,2% |
| ChristenUnie | 12 | 2,2% | 2,0% | +0,3 pp | 0,2% |
| 50PLUS | 9 | 1,7% | 1,2% | +0,5 pp | 0,2% |
| SAMEN | 8 | 1,5% | 0,3% | +1,2 pp | 0,7% |
| Amsterdam BIJ1 | 5 | 0,9% | 1,9% | −1,0 pp | 0,1% |
| SGP | 4 | 0,7% | 0,2% | +0,6 pp | 0,7% |
| Platform Amsterdam | 2 | 0,4% | 0,4% | −0,0 pp | 0,1% |
| Piratenpartij Amsterdam | 2 | 0,4% | 1,3% | −0,9 pp | 0,0% |
| QUEER | 2 | 0,4% | 0,1% | +0,3 pp | 0,9% |
| destemvandestraat | 0 | 0,0% | 0,3% | −0,3 pp | 0,0% |
| U-Buntu Connected Front UCF | 0 | 0,0% | 0,3% | −0,3 pp | 0,0% |
| BIpartij | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% |
| blanco | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Partij voor Iedereen | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Anti-Scooter Partij | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% |
| Blije Burgers | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Carryonthemove | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| De Republikeinse Politieke Partij | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% | |
| Blanco | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amsterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Eric van der Burg (VVD) · 45 stemmen · 8,4% van alle stemmen hier
- Reinier van Dantzig (D66) · 30 stemmen · 5,6% van alle stemmen hier
- Numan Yilmaz (DENK) · 30 stemmen · 5,6% van alle stemmen hier
- Femke Roosma (GROENLINKS) · 27 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
- Marjolein Moorman (PvdA) · 26 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
- Annabel Nanninga (Forum voor Democratie) · 25 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Mascha ten Bruggencate (D66) · 22 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Ayşegül Kiliç (DENK) · 19 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Mourad Taimounti (DENK) · 18 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Diederik Boomsma (CDA) · 15 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Marianne Poot (VVD) · 14 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Johnas van Lammeren (Partij voor de Dieren) · 14 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Sofyan Mbarki (PvdA) · 13 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Imane Nadif (GROENLINKS) · 12 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Laurens Ivens (SP) · 11 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GROENLINKS haalde hier −9,2 pp minder dan gemiddeld in Amsterdam.
- Qua gewicht is dit het 352e van de 559 stembureaus: 0,2% van alle geldige stemmen in Amsterdam en 0,0079% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 649 stemmen in Amsterdam komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 465 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 69 |
| Toegelaten kiezers | 534 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 541 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | +7 |
| Blanco en ongeldig | 6 (1,1%) |
Er zijn 7 stembiljetten meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 1,11% van de stembiljetten, tegen 1,28% in Amsterdam en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Amsterdam
- Serviceflat Koornhorst 536 stemmen · GROENLINKS 13%
- Museum Het Grachtenhuis 535 stemmen · D66 22%
- ROC Zuid 537 stemmen · D66 21%
- Cremerplein 534 stemmen · D66 25%
- BOOST Transvaal 537 stemmen · GROENLINKS 30%
- De Binnenwaai 534 stemmen · D66 17%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.