Hoe stemde Schothorst-Zuid in Amersfoort in 2022?
Met stembureaus in onder meer: Vuurtoren, Koperhorst, De Plaatsen
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 zijn bij de 3 stembureaus in Schothorst-Zuid 1.449 geldige stemmen uitgebracht (2,1% van alle stemmen in Amersfoort). ChristenUnie werd hier de grootste met 14,2%. Vergeleken met heel Amersfoort scoorden ChristenUnie (+3,6 pp) en PvdA (+1,6 pp) hier hoger en D66 (−2,4 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| ChristenUnie | 206 | 14,2% | 10,6% | +3,6 pp |
| D66 | 169 | 11,7% | 14,1% | −2,4 pp |
| GROENLINKS | 161 | 11,1% | 12,8% | −1,7 pp |
| CDA | 160 | 11,0% | 11,5% | −0,5 pp |
| VVD | 136 | 9,4% | 10,4% | −1,1 pp |
| PvdA | 116 | 8,0% | 6,4% | +1,6 pp |
| Amersfoort2014 | 112 | 7,7% | 9,3% | −1,6 pp |
| Partij voor de Dieren | 85 | 5,9% | 5,9% | −0,0 pp |
| SP | 83 | 5,7% | 4,4% | +1,3 pp |
| BPA | 71 | 4,9% | 3,4% | +1,5 pp |
| Lijst Noëlle Sanders | 61 | 4,2% | 3,9% | +0,3 pp |
| 46 | 3,2% | 3,4% | −0,2 pp | |
| DENK | 24 | 1,7% | 3,0% | −1,3 pp |
| ZWARTE PIET IS ZWART | 11 | 0,8% | 0,6% | +0,2 pp |
| JEZUS LEEFT | 8 | 0,6% | 0,3% | +0,3 pp |
| Blanco en ongeldig | 12 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | ||
Stembureaus in Schothorst-Zuid
- Sociëteitsruimte Seniorenflat Vuurtoren · 3813 BL · 692 stemmen · D66 14%
- Woon- en zorgcentrum De Koperhorst Koperhorst · 3813 KA · 588 stemmen · ChristenUnie 18%
- Kindcentrum de Kei De Plaatsen · 3813 HC · 169 stemmen · GROENLINKS 14%
Andere wijken in Amersfoort
- Kattenbroek 6.283 stemmen · GROENLINKS 13%
- Stadskern 5.821 stemmen · GROENLINKS 20%
- Nieuwland 5.614 stemmen · CDA 15%
- Hoogland 5.047 stemmen · CDA 22%
- Liendert 3.981 stemmen · DENK 13%
- Soesterkwartier 3.839 stemmen · GROENLINKS 18%
- De Berg-Noord 3.573 stemmen · D66 21%
- Schothorst-Noord 3.306 stemmen · ChristenUnie 14%
- De Berg-Zuid 3.211 stemmen · D66 20%
- Vathorst-De Velden 2.890 stemmen · VVD 18%
- Vathorst-Centrum 2.848 stemmen · VVD 16%
- Leusderkwartier 2.716 stemmen · D66 19%
- Zielhorst 2.577 stemmen · CDA 13%
- Randenbroek 2.505 stemmen · GROENLINKS 15%
- Hooglanderveen 2.286 stemmen · D66 25%
- Vermeerkwartier 1.998 stemmen · GROENLINKS 18%
- Kruiskamp 1.823 stemmen · DENK 20%
- De Koppel 1.135 stemmen · GROENLINKS 14%
- Rustenburg 1.075 stemmen · Amersfoort2014 13%
- Vathorst-De Bron 951 stemmen · VVD 18%
- Vathorst-De Laak 900 stemmen · VVD 17%
- Schuilenburg 819 stemmen · DENK 16%
- Hoogland-West 579 stemmen · CDA 32%
- Nederberg 373 stemmen · GROENLINKS 15%
- Eemkwartier 354 stemmen · D66 24%
- Bosgebied 335 stemmen · D66 16%
- Bedrijventerrein Vathorst 172 stemmen · CDA 19%
- Buitengebied-Oost 156 stemmen · ChristenUnie 21%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.