Hoe stemde Hoogland in Amersfoort in 2022?

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Met stembureaus in onder meer: De Ham, Bieshaar-Noord

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 zijn bij de 8 stembureaus in Hoogland 5.047 geldige stemmen uitgebracht (7,3% van alle stemmen in Amersfoort). CDA werd hier de grootste met 21,6%. Vergeleken met heel Amersfoort scoorden CDA (+10,1 pp) en Amersfoort2014 (+4,8 pp) hier hoger en D66 (−3,9 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
CDA 1.091 21,6% 11,5% +10,1 pp
Amersfoort2014 713 14,1% 9,3% +4,8 pp
D66 516 10,2% 14,1% −3,9 pp
VVD 506 10,0% 10,4% −0,4 pp
GROENLINKS 478 9,5% 12,8% −3,3 pp
ChristenUnie 431 8,5% 10,6% −2,0 pp
PvdA 272 5,4% 6,4% −1,0 pp
Lijst Noëlle Sanders 248 4,9% 3,9% +1,0 pp
Partij voor de Dieren 205 4,1% 5,9% −1,8 pp
BPA 176 3,5% 3,4% +0,0 pp
SP 172 3,4% 4,4% −1,0 pp
166 3,3% 3,4% −0,1 pp
ZWARTE PIET IS ZWART 31 0,6% 0,6% +0,0 pp
DENK 22 0,4% 3,0% −2,6 pp
JEZUS LEEFT 20 0,4% 0,3% +0,1 pp
Blanco en ongeldig9Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Stembureaus in Hoogland

Andere wijken in Amersfoort

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Amersfoort · Alle stembureaus