Hoe stemde Leusderkwartier in Amersfoort in 2022?

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Met stembureaus in onder meer: Leusderkwartier-West

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 zijn bij de 4 stembureaus in Leusderkwartier 2.716 geldige stemmen uitgebracht (3,9% van alle stemmen in Amersfoort). D66 werd hier de grootste met 18,6%. Vergeleken met heel Amersfoort scoorden D66 (+4,5 pp) en GROENLINKS (+3,3 pp) hier hoger en CDA (−2,9 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
D66 504 18,6% 14,1% +4,5 pp
GROENLINKS 438 16,1% 12,8% +3,3 pp
ChristenUnie 321 11,8% 10,6% +1,2 pp
VVD 252 9,3% 10,4% −1,2 pp
Amersfoort2014 248 9,1% 9,3% −0,2 pp
CDA 233 8,6% 11,5% −2,9 pp
Partij voor de Dieren 206 7,6% 5,9% +1,7 pp
PvdA 191 7,0% 6,4% +0,7 pp
SP 84 3,1% 4,4% −1,3 pp
Lijst Noëlle Sanders 75 2,8% 3,9% −1,2 pp
BPA 74 2,7% 3,4% −0,7 pp
54 2,0% 3,4% −1,4 pp
DENK 27 1,0% 3,0% −2,0 pp
JEZUS LEEFT 6 0,2% 0,3% −0,1 pp
ZWARTE PIET IS ZWART 3 0,1% 0,6% −0,5 pp
Blanco en ongeldig6Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Stembureaus in Leusderkwartier

  • Fonteinkerk Leusderkwartier-West · 3817 JM · 1.121 stemmen · D66 19%
  • Martuskerk Leusderkwartier-West · 3817 VJ · 725 stemmen · D66 20%
  • Fonteinkerk Leusderkwartier-West · 3817 JM · 505 stemmen · D66 17%
  • Fonteinkerk Leusderkwartier-West · 3817 JM · 365 stemmen · D66 16%

Andere wijken in Amersfoort

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Amersfoort · Alle stembureaus