Uitslag per stembureau in Altena (2023)
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 telde Altena 32 stembureaus. De opkomst in de hele gemeente was 82,5%. Het zwaarste stembureau, Zorgcentrum Goezate, leverde 5,1% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 14%.
Bekijk de uitslag per wijk in Altena
Opvallende stembureaus
- Zwaarste stembureau: Zorgcentrum Goezate 5,1% van de stemmen
- Lichtste stembureau: OVO Oudendijk 1,3% van de stemmen
- Meest afwijkend stemgedrag: Dorpshuis Veen SGP +19,4 procentpunt
Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten
Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst
| Stembureau | Geldige stemmen | Gewicht gemeente | Gewicht landelijk | Grootste partij | Wijkt het meest af |
|---|---|---|---|---|---|
| Zorgcentrum Goezate 4251 VS | 1.874 | #1 · 5,1% | 0,0182% | PVV (32%) | SGP +12,7 procentpunt |
| Gymzaal campus Hank 4273 XX | 1.567 | #2 · 4,3% | 0,0152% | PVV (39%) | SGP −11,6 procentpunt |
| Voormalig gemeentehuis Aalburg 4261 BE | 1.532 | #3 · 4,2% | 0,0149% | PVV (28%) | SGP +10,1 procentpunt |
| De Bolderik 4254 EP | 1.531 | #4 · 4,2% | 0,0149% | PVV (25%) | SGP −9,3 procentpunt |
| Wooncomplex d'Altenaer 4251 TW | 1.431 | #5 · 3,9% | 0,0139% | PVV (28%) | SGP +15,4 procentpunt |
| Sport en Cultureel centrum 't Rondeel (1) 4285 DE | 1.355 | #6 · 3,7% | 0,0132% | PVV (26%) | SGP −9,8 procentpunt |
| Sport en Cultureel centrum 't Rondeel (2) 4285 DE | 1.300 | #7 · 3,6% | 0,0126% | PVV (32%) | SGP −10,2 procentpunt |
| Grote zaal Chr. Ger. kerk 4251 DG | 1.288 | #8 · 3,5% | 0,0125% | SGP (29%) | SGP +17,2 procentpunt |
| Het Trefpunt ingang Ontmoetingskerk 4254 CC | 1.241 | #9 · 3,4% | 0,0121% | PVV (24%) | SGP −9,3 procentpunt |
| Tavenu (1) 4255 HD | 1.225 | #10 · 3,4% | 0,0119% | PVV (30%) | SGP −9,2 procentpunt |
| Tavenu (2) 4255 HD | 1.212 | #11 · 3,3% | 0,0118% | PVV (32%) | SGP −8,3 procentpunt |
| MFA Vlechtwerk (2) 4251 BZ | 1.205 | #12 · 3,3% | 0,0117% | PVV (31%) | SGP +13,2 procentpunt |
| Gereformeerde Kerk, d'Ontmoeting (2) 4286 AL | 1.192 | #13 · 3,3% | 0,0116% | PVV (23%) | SGP −8,4 procentpunt |
| De Koren-Aar 4254 AV | 1.181 | #14 · 3,2% | 0,0115% | PVV (23%) | SGP −9,0 procentpunt |
| Steunpunt De Dotter 4273 CG | 1.179 | #15 · 3,2% | 0,0115% | PVV (37%) | SGP −11,3 procentpunt |
| Gereformeerde Kerk, d'Ontmoeting (1) 4286 AL | 1.160 | #16 · 3,2% | 0,0113% | PVV (25%) | SGP −8,8 procentpunt |
| Dorpshuis Genderen 4265 JG | 1.158 | #17 · 3,2% | 0,0113% | PVV (28%) | SGP −8,4 procentpunt |
| Hervormd Centrum Veen 4264 RH | 1.153 | #18 · 3,2% | 0,0112% | PVV (30%) | SGP +16,1 procentpunt |
| Gereformeerde Kerk Giessen-Rijswijk 4284 EX | 1.149 | #19 · 3,2% | 0,0112% | PVV (32%) | SGP −7,6 procentpunt |
| Dorpshuis Veen 4264 RN | 1.131 | #20 · 3,1% | 0,0110% | PVV (31%) | SGP +19,4 procentpunt |
| Hervormde Kerk Aalburg 4261 BL | 1.129 | #21 · 3,1% | 0,0110% | PVV (31%) | SGP +12,2 procentpunt |
| MFA Vlechtwerk (1) 4251 BZ | 1.120 | #22 · 3,1% | 0,0109% | SGP (29%) | SGP +17,8 procentpunt |
| Zorgplein Maaswaarden, Wijkestein 4261 CW | 1.087 | #23 · 3,0% | 0,0106% | PVV (31%) | SGP +10,1 procentpunt |
| De HartenJager 4283 GR | 1.077 | #24 · 3,0% | 0,0105% | PVV (28%) | SGP −4,5 procentpunt |
| De Dussenaar 4271 AX | 1.049 | #25 · 2,9% | 0,0102% | PVV (37%) | SGP −10,2 procentpunt |
| Hervormd Centrum De Ark 4281 LH | 990 | #26 · 2,7% | 0,0096% | PVV (27%) | VVD −3,0 procentpunt |
| Dorpshuis Eethen 4266 ER | 880 | #27 · 2,4% | 0,0086% | PVV (32%) | SGP −9,0 procentpunt |
| Dorpshuis Meeuwen 4268 GJ | 797 | #28 · 2,2% | 0,0078% | PVV (22%) | PVV −7,1 procentpunt |
| 't Buitenhoff Zalen & Partycentrum 4281 NX | 658 | #29 · 1,8% | 0,0064% | PVV (27%) | ChristenUnie +4,8 procentpunt |
| Gereformeerde Kerk De Hoeksteen 4271 AN | 602 | #30 · 1,7% | 0,0059% | PVV (26%) | SGP −7,9 procentpunt |
| Gemeentecentrum De Hoogt 4288 JJ | 480 | #31 · 1,3% | 0,0047% | PVV (19%) | PVV −10,5 procentpunt |
| OVO Oudendijk 4285 WL | 469 | #32 · 1,3% | 0,0046% | PVV (29%) | SGP −10,0 procentpunt |
Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen.
De uitslag van Altena per partij
Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.