Stembureau School Het Samenspel Noord in Almere (2018)
Hier waren 368 kiezers toegelaten (0,5% van alle toegelaten kiezers in Almere) en zijn 364 geldige stemmen uitgebracht. PvdA werd hier de grootste met 21,2% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PvdA | 77 | 21,2% | 14,0% | +7,1 pp | 0,8% |
| SP | 63 | 17,3% | 7,2% | +10,1 pp | 1,3% |
| PVV | 49 | 13,5% | 13,2% | +0,3 pp | 0,5% |
| GROENLINKS | 41 | 11,3% | 8,3% | +2,9 pp | 0,7% |
| VVD | 22 | 6,0% | 15,3% | −9,3 pp | 0,2% |
| ChristenUnie | 22 | 6,0% | 4,7% | +1,4 pp | 0,7% |
| Partij voor de Dieren | 21 | 5,8% | 5,9% | −0,2 pp | 0,5% |
| Leefbaar Almere | 15 | 4,1% | 6,9% | −2,8 pp | 0,3% |
| D66 | 13 | 3,6% | 10,2% | −6,6 pp | 0,2% |
| WSTAV | 11 | 3,0% | 0,9% | +2,1 pp | 1,7% |
| AP/OPA | 8 | 2,2% | 3,4% | −1,2 pp | 0,3% |
| CDA | 6 | 1,6% | 4,2% | −2,6 pp | 0,2% |
| Respect Almere | 5 | 1,4% | 1,9% | −0,5 pp | 0,4% |
| Almere Anders'18 | 4 | 1,1% | 1,7% | −0,6 pp | 0,3% |
| WOW | 4 | 1,1% | 0,6% | +0,5 pp | 1,0% |
| GLP | 3 | 0,8% | 1,4% | −0,6 pp | 0,3% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Almere, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Hans Everhard (SP) · 39 stemmen · 10,7% van alle stemmen hier
- Toon van Dijk (PVV) · 37 stemmen · 10,2% van alle stemmen hier
- Jerzy Soetekouw (PvdA) · 27 stemmen · 7,4% van alle stemmen hier
- Hassan Buyatui (PvdA) · 20 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
- Willy-Anne van der Heijden (GROENLINKS) · 18 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
- Zoubida Bouljhaf (GROENLINKS) · 16 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Leonie Vestering (Partij voor de Dieren) · 16 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Hilde van Garderen (VVD) · 14 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Martine van Bemmel (D66) · 9 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Omar El Boussaїdi (PvdA) · 9 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Frits Huis (Leefbaar Almere) · 9 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Annemieke Koopman-Lekkerkerker (SP) · 8 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Marcel Benard (ChristenUnie) · 8 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Johan de Leeuw (AP/OPA) · 8 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Aya Selman (PvdA) · 7 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: SP haalde hier +10,1 pp meer dan gemiddeld in Almere.
- Qua gewicht is dit het 91e van de 98 stembureaus: 0,5% van alle geldige stemmen in Almere en 0,0054% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 190 stemmen in Almere komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 306 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 62 |
| Toegelaten kiezers | 368 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 368 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 4 (1,1%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,09% van de stembiljetten, tegen 0,93% in Almere en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Almere
- Buurthuis De Buitenkans 364 stemmen · VVD 23%
- Taalcentrum Almere locatie Filmwijk 303 stemmen · PVV 15%
- Centrum Verpleeghuiszorg Polderburen 381 stemmen · PvdA 16%
- School De Waterspiegel 270 stemmen · ChristenUnie 16%
- School De Ontdekking 402 stemmen · VVD 25%
- Buurtcentrum de Cobra 257 stemmen · PvdA 20%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.