Stembureau School De Bombardon in Almere
Postcode 1325 NA · Wijk Filmwijk
Hier waren 644 kiezers toegelaten (0,9% van alle toegelaten kiezers in Almere) en zijn 639 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 14,1% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 90 | 14,1% | 15,6% | −1,6 pp | 0,8% |
| D66 | 82 | 12,8% | 9,9% | +2,9 pp | 1,2% |
| VVD | 81 | 12,7% | 11,1% | +1,6 pp | 1,1% |
| CDA | 56 | 8,8% | 6,5% | +2,2 pp | 1,2% |
| JA21 | 51 | 8,0% | 7,6% | +0,3 pp | 1,0% |
| PVV | 46 | 7,2% | 8,1% | −0,9 pp | 0,8% |
| Forum voor Democratie | 43 | 6,7% | 7,8% | −1,0 pp | 0,8% |
| 50PLUS | 32 | 5,0% | 6,0% | −1,0 pp | 0,8% |
| Leefbaar Almere | 28 | 4,4% | 5,7% | −1,3 pp | 0,7% |
| SP | 25 | 3,9% | 4,1% | −0,2 pp | 0,9% |
| ChristenUnie | 22 | 3,4% | 2,9% | +0,5 pp | 1,1% |
| DENK | 22 | 3,4% | 3,4% | +0,1 pp | 0,9% |
| Almere Partij | 19 | 3,0% | 2,9% | +0,1 pp | 0,9% |
| Sterk Lokaal Almere | 17 | 2,7% | 1,5% | +1,2 pp | 1,7% |
| Partij voor de Dieren | 13 | 2,0% | 3,8% | −1,7 pp | 0,5% |
| De Verbinding | 5 | 0,8% | 1,0% | −0,2 pp | 0,7% |
| Samen voor Almere | 4 | 0,6% | 1,5% | −0,9 pp | 0,4% |
| Partij Generatie Almere | 2 | 0,3% | 0,4% | −0,1 pp | 0,8% |
| 1 | 0,2% | 0,2% | −0,1 pp | 0,6% | |
| Blanco | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Almere, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Lesley van Hilten (VVD) · 56 stemmen · 8,8% van alle stemmen hier
- Aya Selman (GroenLinks-PvdA) · 50 stemmen · 7,8% van alle stemmen hier
- René de Pree (JA21) · 45 stemmen · 7,0% van alle stemmen hier
- Nienke Nieuwenhuizen (CDA) · 37 stemmen · 5,8% van alle stemmen hier
- Willem Boutkan (PVV) · 33 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
- Meke Smeulders (D66) · 33 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
- Suzanne van de Laar-Majoor (D66) · 25 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Brent Hadderingh (Forum voor Democratie) · 19 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Marc van Rooij (50PLUS) · 15 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Thomas Wolterink (CDA) · 15 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Karine De Potter (Forum voor Democratie) · 14 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Joyce van Os de Man (Leefbaar Almere) · 12 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Jordy Hulzebos (Leefbaar Almere) · 11 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Azra İşgüzar (DENK) · 10 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Esther Hagelaar - van Dijk (GroenLinks-PvdA) · 9 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier +2,9 pp meer dan gemiddeld in Almere.
- Qua gewicht is dit het 52e van de 97 stembureaus: 0,9% van alle geldige stemmen in Almere en 0,0084% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 109 stemmen in Almere komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 565 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 79 |
| Toegelaten kiezers | 644 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 644 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 5 (0,8%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,78% van de stembiljetten, tegen 0,68% in Almere en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Almere
- Gymzaal Johan Jongkindstraat 1 655 stemmen · GroenLinks-PvdA 15%
- Buurtcentrum EveNaarHuis 635 stemmen · GroenLinks-PvdA 16%
- MBO College Poort 658 stemmen · GroenLinks-PvdA 20%
- Gymzaal Johan Jongkindstraat 2 632 stemmen · GroenLinks-PvdA 15%
- Buurtcentrum De Draaikolk 660 stemmen · GroenLinks-PvdA 18%
- School De Klaverweide 620 stemmen · GroenLinks-PvdA 14%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.