Stembureau School Aurora II in Almere (2018)
Hier waren 939 kiezers toegelaten (1,3% van alle toegelaten kiezers in Almere) en zijn 935 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 17,3% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 162 | 17,3% | 15,3% | +2,0 pp | 1,5% |
| PvdA | 117 | 12,5% | 14,0% | −1,5 pp | 1,2% |
| D66 | 112 | 12,0% | 10,2% | +1,8 pp | 1,6% |
| PVV | 106 | 11,3% | 13,2% | −1,8 pp | 1,2% |
| GROENLINKS | 73 | 7,8% | 8,3% | −0,5 pp | 1,3% |
| Leefbaar Almere | 71 | 7,6% | 6,9% | +0,7 pp | 1,5% |
| ChristenUnie | 68 | 7,3% | 4,7% | +2,6 pp | 2,1% |
| Partij voor de Dieren | 56 | 6,0% | 5,9% | +0,0 pp | 1,4% |
| CDA | 55 | 5,9% | 4,2% | +1,6 pp | 1,9% |
| SP | 36 | 3,9% | 7,2% | −3,4 pp | 0,7% |
| Respect Almere | 21 | 2,2% | 1,9% | +0,3 pp | 1,6% |
| Almere Anders'18 | 18 | 1,9% | 1,7% | +0,2 pp | 1,5% |
| AP/OPA | 17 | 1,8% | 3,4% | −1,5 pp | 0,7% |
| GLP | 13 | 1,4% | 1,4% | −0,0 pp | 1,3% |
| WSTAV | 7 | 0,7% | 0,9% | −0,2 pp | 1,1% |
| WOW | 3 | 0,3% | 0,6% | −0,3 pp | 0,7% |
| Blanco | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Almere, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Hilde van Garderen (VVD) · 117 stemmen · 12,5% van alle stemmen hier
- Toon van Dijk (PVV) · 86 stemmen · 9,2% van alle stemmen hier
- Martine van Bemmel (D66) · 78 stemmen · 8,3% van alle stemmen hier
- Leonie Vestering (Partij voor de Dieren) · 50 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
- Jerzy Soetekouw (PvdA) · 47 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
- Froukje de Jonge (CDA) · 46 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
- Frits Huis (Leefbaar Almere) · 41 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Willy-Anne van der Heijden (GROENLINKS) · 39 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Marcel Benard (ChristenUnie) · 37 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Judith Wijnen (PvdA) · 31 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Hans Everhard (SP) · 17 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Zoubida Bouljhaf (GROENLINKS) · 17 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Elian van Nunen (Leefbaar Almere) · 13 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
- Rutger Hengstman (Almere Anders'18) · 13 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
- Annette Raijer (PVV) · 12 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: SP haalde hier −3,4 pp minder dan gemiddeld in Almere.
- Qua gewicht is dit het 14e van de 98 stembureaus: 1,4% van alle geldige stemmen in Almere en 0,0139% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 74 stemmen in Almere komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 846 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 93 |
| Toegelaten kiezers | 939 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 939 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 4 (0,4%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,43% van de stembiljetten, tegen 0,93% in Almere en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Almere
- Kerkcentrum Goede Rede 935 stemmen · PVV 16%
- IKC Aquamarijn II 930 stemmen · VVD 15%
- Buurtcentrum De Ruimte 938 stemmen · PvdA 20%
- School De Driemaster 890 stemmen · PVV 16%
- Stadhuis I 946 stemmen · PvdA 17%
- Station NS Almere Muziekwijk 883 stemmen · PvdA 16%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.