Stembureau Brede School De Compositie in Almere (2022)
Postcode 1328 LE · Wijk Tussen de Vaarten Zuid
Hier waren 822 kiezers toegelaten (1,3% van alle toegelaten kiezers in Almere) en zijn 815 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 16,3% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 133 | 16,3% | 13,2% | +3,2 pp | 1,6% |
| PvdA | 99 | 12,1% | 9,6% | +2,6 pp | 1,6% |
| D66 | 67 | 8,2% | 8,4% | −0,2 pp | 1,2% |
| PVV | 62 | 7,6% | 9,7% | −2,1 pp | 1,0% |
| BIJ1 | 52 | 6,4% | 5,0% | +1,4 pp | 1,6% |
| GROENLINKS | 51 | 6,3% | 7,6% | −1,3 pp | 1,0% |
| Leefbaar Almere | 47 | 5,8% | 6,0% | −0,2 pp | 1,2% |
| DENK | 46 | 5,6% | 3,1% | +2,5 pp | 2,3% |
| CDA | 42 | 5,2% | 3,9% | +1,2 pp | 1,7% |
| Partij voor de Dieren | 40 | 4,9% | 7,6% | −2,7 pp | 0,8% |
| ChristenUnie | 39 | 4,8% | 4,7% | +0,1 pp | 1,3% |
| SP | 34 | 4,2% | 8,2% | −4,1 pp | 0,6% |
| Forum voor Democratie | 31 | 3,8% | 4,0% | −0,2 pp | 1,2% |
| 50PLUS | 29 | 3,6% | 4,7% | −1,2 pp | 0,9% |
| Respect Almere | 22 | 2,7% | 1,9% | +0,8 pp | 1,7% |
| AP/OPA | 21 | 2,6% | 2,3% | +0,3 pp | 1,4% |
| Blanco | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Almere, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Colette Holter (VVD) · 71 stemmen · 8,7% van alle stemmen hier
- Martine van Bemmel (D66) · 42 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
- Toon van Dijk (PVV) · 39 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
- Leida Höhle (PvdA) · 38 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Froukje de Jonge (CDA) · 33 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Ruud de Jonge (PvdA) · 27 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Marc van Rooij (50PLUS) · 23 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Esther Hagelaar - van Dijk (GROENLINKS) · 20 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- David de Vreede (SP) · 20 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Kees Ahles (Leefbaar Almere) · 20 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Gladys Wielingen (BIJ1) · 18 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- B.S.T. Hadderingh (Forum voor Democratie) · 18 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Elian van Nunen (Leefbaar Almere) · 17 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Aya Selman (PvdA) · 16 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Jesse Luijendijk (Partij voor de Dieren) · 16 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: SP haalde hier −4,1 pp minder dan gemiddeld in Almere.
- Qua gewicht is dit het 20e van de 118 stembureaus: 1,3% van alle geldige stemmen in Almere en 0,0118% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 80 stemmen in Almere komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 702 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 120 |
| Toegelaten kiezers | 822 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 822 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 7 (0,9%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,85% van de stembiljetten, tegen 0,63% in Almere en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Almere
- Buurtcentrum De Cartoon 822 stemmen · VVD 19%
- Gymzaal Vrijmark 813 stemmen · PVV 12%
- Sportzaal Kraaiennest 2 827 stemmen · VVD 22%
- Buurtlokaal De Dop 799 stemmen · PVV 10%
- Buurtcentrum Parkwijk 828 stemmen · VVD 16%
- Gymzaal Kornetstraat 779 stemmen · VVD 14%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.