Stembureau Café 's Lands Welvaren in Alkmaar (2018)
Hier waren 643 kiezers toegelaten (1,3% van alle toegelaten kiezers in Alkmaar) en zijn 640 geldige stemmen uitgebracht. CDA werd hier de grootste met 32,5% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| CDA | 208 | 32,5% | 9,2% | +23,3 pp | 4,7% |
| Leefbaar Alkmaar | 121 | 18,9% | 5,4% | +13,5 pp | 4,7% |
| VVD | 99 | 15,5% | 13,5% | +1,9 pp | 1,5% |
| PvdA | 38 | 5,9% | 10,5% | −4,6 pp | 0,8% |
| OPA | 37 | 5,8% | 15,3% | −9,5 pp | 0,5% |
| GROENLINKS | 37 | 5,8% | 13,6% | −7,8 pp | 0,6% |
| D66 | 33 | 5,2% | 9,9% | −4,7 pp | 0,7% |
| SeniorenPartij Alkmaar (SPA) ouderen | 24 | 3,8% | 5,8% | −2,1 pp | 0,9% |
| Partij voor de Dieren | 17 | 2,7% | 5,2% | −2,5 pp | 0,7% |
| B.A.S. | 14 | 2,2% | 6,0% | −3,8 pp | 0,5% |
| ChristenUnie | 7 | 1,1% | 2,4% | −1,3 pp | 0,6% |
| Democratische Partij Alkmaar | 4 | 0,6% | 1,0% | −0,4 pp | 0,8% |
| Partij voor Iedereen | 1 | 0,2% | 0,8% | −0,6 pp | 0,3% |
| DENK | 0 | 0,0% | 1,4% | −1,4 pp | 0,0% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Alkmaar, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Frits Jonk (CDA) · 132 stemmen · 20,6% van alle stemmen hier
- Johan Barendregt (VVD) · 61 stemmen · 9,5% van alle stemmen hier
- Piet Tensen (Leefbaar Alkmaar) · 61 stemmen · 9,5% van alle stemmen hier
- Simon Ruiter (CDA) · 39 stemmen · 6,1% van alle stemmen hier
- Iris Zeijlemaker-in 't Veld (CDA) · 33 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
- John Hagens (Leefbaar Alkmaar) · 28 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- E.C. Konijn-Vermaas (D66) · 24 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Maya Bolte (Leefbaar Alkmaar) · 24 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Victor Kloos (OPA) · 22 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Leo van Etten (PvdA) · 18 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Christian Braak (GROENLINKS) · 18 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- John van der Rhee (VVD) · 17 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Arie Epskamp (SeniorenPartij Alkmaar (SPA) ouderen) · 16 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Janine Visser (Partij voor de Dieren) · 12 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Ben Bijl (B.A.S.) · 11 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: CDA haalde hier +23,3 pp meer dan gemiddeld in Alkmaar.
- Qua gewicht is dit het 42e van de 64 stembureaus: 1,3% van alle geldige stemmen in Alkmaar en 0,0095% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 74 stemmen in Alkmaar komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 611 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 32 |
| Toegelaten kiezers | 643 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 641 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −2 |
| Blanco en ongeldig | 1 (0,2%) |
Er zijn 2 stembiljetten minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,16% van de stembiljetten, tegen 0,71% in Alkmaar en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Alkmaar
- 1e Montessorischool Alkmaar 643 stemmen · OPA 19%
- Buurthuis 't Ambacht 634 stemmen · OPA 21%
- Wijkcentrum Daalmeer 1 658 stemmen · OPA 22%
- Buurthuis Oud Overdie 634 stemmen · OPA 20%
- MFA Vroonermeer Nr.1 671 stemmen · VVD 21%
- Nicolaas Beetsschool Nr.2 613 stemmen · VVD 16%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.