Stembureau Buurthuis Oud Overdie in Alkmaar (2018)
Hier waren 638 kiezers toegelaten (1,3% van alle toegelaten kiezers in Alkmaar) en zijn 634 geldige stemmen uitgebracht. OPA werd hier de grootste met 20,3% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| OPA | 129 | 20,3% | 15,3% | +5,0 pp | 1,8% |
| B.A.S. | 96 | 15,1% | 6,0% | +9,2 pp | 3,4% |
| GROENLINKS | 76 | 12,0% | 13,6% | −1,6 pp | 1,2% |
| SeniorenPartij Alkmaar (SPA) ouderen | 67 | 10,6% | 5,8% | +4,8 pp | 2,4% |
| PvdA | 59 | 9,3% | 10,5% | −1,2 pp | 1,2% |
| VVD | 48 | 7,6% | 13,5% | −6,0 pp | 0,7% |
| Leefbaar Alkmaar | 35 | 5,5% | 5,4% | +0,1 pp | 1,4% |
| Partij voor de Dieren | 32 | 5,0% | 5,2% | −0,1 pp | 1,3% |
| D66 | 30 | 4,7% | 9,9% | −5,1 pp | 0,6% |
| CDA | 27 | 4,3% | 9,2% | −5,0 pp | 0,6% |
| DENK | 16 | 2,5% | 1,4% | +1,2 pp | 2,5% |
| Partij voor Iedereen | 14 | 2,2% | 0,8% | +1,4 pp | 3,8% |
| Democratische Partij Alkmaar | 3 | 0,5% | 1,0% | −0,6 pp | 0,6% |
| ChristenUnie | 2 | 0,3% | 2,4% | −2,0 pp | 0,2% |
| Blanco | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Alkmaar, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Victor Kloos (OPA) · 51 stemmen · 8,0% van alle stemmen hier
- Christian Braak (GROENLINKS) · 35 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
- Ben Bijl (B.A.S.) · 34 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
- Pieter Visscher (B.A.S.) · 33 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
- David Rubio Borrajo (PvdA) · 31 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
- Arie Epskamp (SeniorenPartij Alkmaar (SPA) ouderen) · 28 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Janine Visser (Partij voor de Dieren) · 27 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Carla Tak-Hoogendijk (SeniorenPartij Alkmaar (SPA) ouderen) · 23 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- John van der Rhee (VVD) · 21 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- E.C. Konijn-Vermaas (D66) · 21 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Maya Bolte (Leefbaar Alkmaar) · 19 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Anjo van de Ven (OPA) · 16 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Ineke Bozelie (GROENLINKS) · 16 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Mohamed Keskin (DENK) · 16 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Iris Zeijlemaker-in 't Veld (CDA) · 15 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: B.A.S. haalde hier +9,2 pp meer dan gemiddeld in Alkmaar.
- Qua gewicht is dit het 44e van de 64 stembureaus: 1,3% van alle geldige stemmen in Alkmaar en 0,0094% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 75 stemmen in Alkmaar komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 591 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 47 |
| Toegelaten kiezers | 638 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 638 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 4 (0,6%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,63% van de stembiljetten, tegen 0,71% in Alkmaar en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Alkmaar
- Buurthuis 't Ambacht 634 stemmen · OPA 21%
- Nicolaas Beetsschool Nr.2 613 stemmen · VVD 16%
- Café 's Lands Welvaren 640 stemmen · CDA 33%
- Buurthuis de Wachter 605 stemmen · OPA 20%
- 1e Montessorischool Alkmaar 643 stemmen · OPA 19%
- De Mieuwijdt 587 stemmen · CDA 27%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.