Waterschapsverkiezingen 2023: uitslag in Wetterskip Fryslân

Bij de Waterschapsverkiezingen van 15 maart 2023 brachten kiezers in het Wetterskip Fryslân 337.209 stemmen uit op een lijst. BBB werd de grootste met 27,0%, gevolgd door Water Natuurlijk (15,6%).

Stemmen per partij

PartijStemmenAandeel
BBB91.04427,0%
Water Natuurlijk52.63115,6%
FNP35.85310,6%
Partij van de Arbeid (P.v.d.A.)32.9719,8%
CDA32.3369,6%
VVD19.9785,9%
ChristenUnie19.6755,8%
Partij voor de Dieren16.4174,9%
Belang van Nederland (BVNL)14.7624,4%
AWP voor Water, Klimaat en Natuur11.4153,4%
Lagere Lasten Burger10.1273,0%

De grootste partij per gemeente

GemeenteGrootste partijAandeelStemmen
AchtkarspelenBBB31,0%14.293
AmelandBBB35,9%2.092
DantumadielBBB27,6%10.090
De Fryske MarrenBBB31,0%27.209
HarlingenBBB25,6%7.806
HeerenveenBBB24,9%25.852
LeeuwardenWater Natuurlijk20,1%58.558
Noardeast-FryslânBBB29,0%23.702
OoststellingwerfBBB39,6%13.734
OpsterlandBBB30,1%16.276
SchiermonnikoogPartij van de Arbeid (P.v.d.A.)28,4%599
SmallingerlandBBB22,9%27.148
Súdwest-FryslânBBB28,3%46.609
TerschellingBBB28,5%2.753
TytsjerksteradielBBB22,7%17.486
VlielandBBB29,5%599
WaadhoekeBBB27,9%23.803
WesterkwartierBBB42,4%4.610
WeststellingwerfBBB40,7%13.990

Bij een gemeente met een link staat ook de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen van 2026.

Dit zijn de stemmen per lijst uit de onderzoeksdata van de Kiesraad (opgeteld uit de gemeenten), geen officiële uitslag, en zonder zetelverdeling. Alleen de lijsten van de ingezetenen zijn meegeteld: de zetels voor bedrijven, grondeigenaren en natuurterreinen worden anders verdeeld. De officiële uitslag staat bij de Kiesraad.

Alles over het Wetterskip Fryslân