Waterschapsverkiezingen 2023: uitslag in Waterschap Vechtstromen

Bij de Waterschapsverkiezingen van 15 maart 2023 brachten kiezers in het Waterschap Vechtstromen 387.085 stemmen uit op een lijst. BBB werd de grootste met 34,5%, gevolgd door Water Natuurlijk (26,0%).

Stemmen per partij

PartijStemmenAandeel
BBB133.63134,5%
Water Natuurlijk100.74726,0%
CDA42.46911,0%
VVD29.2787,6%
AWP voor water, klimaat en natuur21.1945,5%
ChristenUnie19.1094,9%
Belang van Nederland (BVNL)13.8153,6%
Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP)12.4233,2%
50PLUS10.3632,7%
OUDERENPARTIJ4.0561,0%

De grootste partij per gemeente

GemeenteGrootste partijAandeelStemmen
AlmeloBBB33,8%27.839
BerkellandBBB68,3%142
Borger-OdoornWater Natuurlijk31,9%1.647
BorneBBB31,4%12.388
CoevordenBBB38,0%18.219
De WoldenBBB62,1%169
DinkellandBBB42,4%15.360
EmmenBBB37,0%39.579
EnschedeWater Natuurlijk37,7%61.055
HaaksbergenBBB43,2%11.519
HardenbergBBB43,2%30.874
HellendoornBBB34,9%17.572
Hengelo (O)Water Natuurlijk35,7%35.805
Hof van TwenteBBB41,4%16.374
HoogeveenBBB51,0%2.253
LosserBBB36,8%11.599
Midden-DrentheBBB66,7%3
OldenzaalWater Natuurlijk29,5%15.495
OmmenBBB38,5%8.878
Rijssen-HoltenStaatkundig Gereformeerde Partij (SGP)38,2%15.935
TubbergenBBB51,7%12.608
TwenterandBBB44,9%17.920
WierdenBBB37,6%13.852

Bij een gemeente met een link staat ook de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen van 2026.

Dit zijn de stemmen per lijst uit de onderzoeksdata van de Kiesraad (opgeteld uit de gemeenten), geen officiële uitslag, en zonder zetelverdeling. Alleen de lijsten van de ingezetenen zijn meegeteld: de zetels voor bedrijven, grondeigenaren en natuurterreinen worden anders verdeeld. De officiële uitslag staat bij de Kiesraad.

Alles over het Waterschap Vechtstromen