Waterschapsverkiezingen 2023: uitslag in Waterschap Vallei en Veluwe

Bij de Waterschapsverkiezingen van 15 maart 2023 brachten kiezers in het Waterschap Vallei en Veluwe 573.304 stemmen uit op een lijst. BBB werd de grootste met 21,3%, gevolgd door Water Natuurlijk (10,6%).

Stemmen per partij

PartijStemmenAandeel
BBB122.17421,3%
Water Natuurlijk60.61710,6%
ChristenUnie57.25710,0%
Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP)54.9869,6%
VVD53.3149,3%
AWP voor Water, Klimaat en Natuur46.9518,2%
CDA46.3928,1%
Partij van de Arbeid (P.v.d.A.)37.1646,5%
Partij voor de Dieren33.5885,9%
Lokaal Waterbeheer26.0474,5%
50PLUS17.9073,1%
Belang van Nederland (BVNL)10.7091,9%
Ondernemend Water6.1981,1%

De grootste partij per gemeente

GemeenteGrootste partijAandeelStemmen
AmersfoortWater Natuurlijk14,9%73.186
ApeldoornBBB21,0%74.431
ArnhemAWP voor Water, Klimaat en Natuur27,6%29
BaarnVVD15,5%12.203
BarneveldStaatkundig Gereformeerde Partij (SGP)28,4%32.406
BrummenBBB31,6%10.615
BunschotenBBB28,9%10.909
De BiltVVD37,5%8
DeventerBBB22,0%1.219
EdeBBB19,8%60.040
EemnesBBB25,3%5.163
ElburgBBB30,2%12.657
EpeBBB30,6%16.959
ErmeloBBB22,5%14.315
HarderwijkBBB19,9%21.776
HattemBBB22,4%6.832
HeerdeBBB35,8%10.317
LeusdenBBB17,4%16.737
NijkerkBBB25,9%21.890
NunspeetStaatkundig Gereformeerde Partij (SGP)28,9%15.728
OldebroekBBB33,4%12.287
Olst-WijheBBB40,4%478
PuttenBBB32,8%13.339
RenkumWater Natuurlijk24,0%16.628
RenswoudeBBB32,2%3.035
RhedenBBB27,3%1.043
RhenenStaatkundig Gereformeerde Partij (SGP)40,7%2.282
RozendaalBBB33,3%6
ScherpenzeelBBB31,9%5.623
SoestBBB16,9%22.914
Utrechtse HeuvelrugBBB17,9%4.590
VeenendaalBBB18,5%30.406
VoorstBBB35,0%13.831
WageningenWater Natuurlijk27,9%20.308
WoudenbergStaatkundig Gereformeerde Partij (SGP)27,8%7.673
ZeistVVD17,8%214
ZutphenBBB27,3%1.227

Bij een gemeente met een link staat ook de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen van 2026.

Dit zijn de stemmen per lijst uit de onderzoeksdata van de Kiesraad (opgeteld uit de gemeenten), geen officiële uitslag, en zonder zetelverdeling. Alleen de lijsten van de ingezetenen zijn meegeteld: de zetels voor bedrijven, grondeigenaren en natuurterreinen worden anders verdeeld. De officiële uitslag staat bij de Kiesraad.

Alles over het Waterschap Vallei en Veluwe