Waterschapsverkiezingen 2023: uitslag in Waterschap Scheldestromen

Bij de Waterschapsverkiezingen van 15 maart 2023 brachten kiezers in het Waterschap Scheldestromen 180.136 stemmen uit op een lijst. BBB werd de grootste met 22,9%, gevolgd door Partij voor Zeeland (13,9%).

Stemmen per partij

PartijStemmenAandeel
BBB41.17822,9%
Partij voor Zeeland24.94913,9%
Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP)23.20912,9%
CDA15.7248,7%
Partij van de Arbeid (P.v.d.A.)15.4098,6%
Water Natuurlijk14.2867,9%
VVD13.4647,5%
AWP voor water, klimaat en natuur10.0075,6%
Partij voor de Dieren9.7845,4%
ChristenUnie8.6054,8%
50PLUS3.5212,0%

De grootste partij per gemeente

GemeenteGrootste partijAandeelStemmen
BorseleBBB23,2%12.147
GoesBBB17,8%17.900
HulstBBB30,7%11.770
KapelleBBB22,5%7.050
MiddelburgBBB14,5%22.539
Noord-BevelandBBB28,3%4.170
ReimerswaalStaatkundig Gereformeerde Partij (SGP)39,4%11.547
Schouwen-DuivelandBBB23,7%18.529
SluisBBB40,2%10.145
TerneuzenBBB29,5%21.612
TholenStaatkundig Gereformeerde Partij (SGP)28,5%13.202
VeereBBB18,6%12.767
VlissingenBBB18,6%16.756
WoensdrechtBBB100,0%2

Bij een gemeente met een link staat ook de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen van 2026.

Dit zijn de stemmen per lijst uit de onderzoeksdata van de Kiesraad (opgeteld uit de gemeenten), geen officiële uitslag, en zonder zetelverdeling. Alleen de lijsten van de ingezetenen zijn meegeteld: de zetels voor bedrijven, grondeigenaren en natuurterreinen worden anders verdeeld. De officiële uitslag staat bij de Kiesraad.

Alles over het Waterschap Scheldestromen