Waterschapsverkiezingen 2023: uitslag in Waterschap Rivierenland

Bij de Waterschapsverkiezingen van 15 maart 2023 brachten kiezers in het Waterschap Rivierenland 476.174 stemmen uit op een lijst. BBB werd de grootste met 19,0%, gevolgd door Water Natuurlijk (16,3%).

Stemmen per partij

PartijStemmenAandeel
BBB90.57919,0%
Water Natuurlijk77.63916,3%
CDA50.26510,6%
Partij van de Arbeid (P.v.d.A.)48.78310,2%
VVD43.8849,2%
Partij voor de Dieren41.6948,8%
Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP)37.3497,8%
ChristenUnie20.2034,2%
AWP voor water, klimaat en natuur18.1513,8%
JA2117.6753,7%
50PLUS12.1572,6%
Belang van Nederland (BVNL)10.6302,2%
Water Lokaal7.1651,5%

De grootste partij per gemeente

GemeenteGrootste partijAandeelStemmen
AlblasserdamStaatkundig Gereformeerde Partij (SGP)22,7%9.308
AltenaBBB22,2%27.231
ArnhemWater Natuurlijk21,5%26.307
Berg en DalBBB24,5%17.683
BeuningenBBB23,9%12.073
BurenBBB29,0%14.032
CulemborgWater Natuurlijk22,8%13.610
DrimmelenBBB80,0%5
DrutenBBB32,6%8.709
GorinchemWater Natuurlijk16,5%15.112
Hardinxveld-GiessendamStaatkundig Gereformeerde Partij (SGP)28,7%9.188
HeumenWater Natuurlijk24,2%8.579
LingewaardBBB19,9%21.819
MaasdrielBBB23,9%11.653
MolenlandenStaatkundig Gereformeerde Partij (SGP)21,9%24.867
Neder-BetuweStaatkundig Gereformeerde Partij (SGP)41,7%12.522
NijmegenWater Natuurlijk27,9%82.984
OverbetuweBBB24,4%22.539
PapendrechtBBB15,4%13.301
SliedrechtStaatkundig Gereformeerde Partij (SGP)21,8%11.720
TielBBB20,6%15.464
VijfheerenlandenBBB21,9%27.224
WageningenCDA0,0%0
West BetuweBBB25,2%26.845
West Maas en WaalBBB40,7%10.136
WijchenBBB22,2%19.006
ZaltbommelStaatkundig Gereformeerde Partij (SGP)19,5%14.257

Bij een gemeente met een link staat ook de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen van 2026.

Dit zijn de stemmen per lijst uit de onderzoeksdata van de Kiesraad (opgeteld uit de gemeenten), geen officiële uitslag, en zonder zetelverdeling. Alleen de lijsten van de ingezetenen zijn meegeteld: de zetels voor bedrijven, grondeigenaren en natuurterreinen worden anders verdeeld. De officiële uitslag staat bij de Kiesraad.

Alles over het Waterschap Rivierenland