Waterschapsverkiezingen 2023: uitslag in Hoogheemraadschap van Rijnland

Bij de Waterschapsverkiezingen van 15 maart 2023 brachten kiezers in het Hoogheemraadschap van Rijnland 582.402 stemmen uit op een lijst. BBB werd de grootste met 16,3%, gevolgd door VVD (13,7%).

Stemmen per partij

PartijStemmenAandeel
BBB95.17216,3%
VVD79.53013,7%
Partij van de Arbeid (P.v.d.A.)79.06613,6%
Water Natuurlijk76.09413,1%
Partij voor de Dieren63.40310,9%
CDA40.1036,9%
AWP voor water, klimaat en natuur33.6965,8%
ChristenUnie - SGP32.1645,5%
JA2128.2344,8%
50PLUS22.7283,9%
Ondernemend Water14.1172,4%
Belang van Nederland (BVNL)13.6762,3%
GOUD4.4190,8%

De grootste partij per gemeente

GemeenteGrootste partijAandeelStemmen
AalsmeerBBB18,2%10.457
Alphen aan den RijnBBB18,9%51.355
AmstelveenVVD19,1%1.289
AmsterdamPartij voor de Dieren19,7%259
BloemendaalVVD23,8%12.642
Bodegraven-ReeuwijkBBB22,8%11.840
GoudaWater Natuurlijk14,5%31.609
HaarlemPartij van de Arbeid (P.v.d.A.)21,2%68.544
HaarlemmermeerBBB18,6%63.583
HeemstedeVVD23,0%14.100
HillegomBBB19,5%10.223
Kaag en BraassemBBB30,2%13.986
KatwijkBBB22,7%31.182
KrimpenerwaardBBB32,1%623
LeidenWater Natuurlijk21,6%58.827
LeiderdorpPartij van de Arbeid (P.v.d.A.)16,4%13.176
Leidschendam-VoorburgBBB19,1%12.006
LisseBBB22,4%11.494
NieuwkoopBBB30,7%11.896
NoordwijkBBB21,7%21.353
OegstgeestWater Natuurlijk18,9%13.004
TeylingenVVD16,9%18.998
VelsenBBB19,8%27.921
VoorschotenPartij van de Arbeid (P.v.d.A.)16,3%12.905
WaddinxveenChristenUnie - SGP24,0%5.902
WassenaarVVD26,4%11.796
WoerdenBBB46,0%50
ZandvoortBBB19,6%7.528
ZoetermeerBBB16,5%29.078
ZoeterwoudeBBB27,4%4.776

Bij een gemeente met een link staat ook de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen van 2026.

Dit zijn de stemmen per lijst uit de onderzoeksdata van de Kiesraad (opgeteld uit de gemeenten), geen officiële uitslag, en zonder zetelverdeling. Alleen de lijsten van de ingezetenen zijn meegeteld: de zetels voor bedrijven, grondeigenaren en natuurterreinen worden anders verdeeld. De officiële uitslag staat bij de Kiesraad.

Alles over het Hoogheemraadschap van Rijnland