Waterschapsverkiezingen 2023: uitslag in Waterschap Rijn en IJssel

Bij de Waterschapsverkiezingen van 15 maart 2023 brachten kiezers in het Waterschap Rijn en IJssel 309.558 stemmen uit op een lijst. BBB werd de grootste met 30,2%, gevolgd door Water Natuurlijk (17,7%).

Stemmen per partij

PartijStemmenAandeel
BBB93.58430,2%
Water Natuurlijk54.75817,7%
Partij van de Arbeid (P.v.d.A.)48.38015,6%
CDA34.02511,0%
VVD25.2638,2%
Vrienden van de Berkel22.4527,3%
OndernemendWater12.7244,1%
AWP voor water, klimaat en natuur9.6363,1%
50PLUS8.7362,8%

De grootste partij per gemeente

GemeenteGrootste partijAandeelStemmen
AaltenBBB40,5%13.747
ArnhemWater Natuurlijk29,4%36.246
BerkellandBBB39,9%25.097
BronckhorstBBB41,5%21.379
DeventerBBB48,9%3.565
DoesburgBBB23,9%5.049
DoetinchemBBB28,2%25.949
DuivenBBB26,6%11.857
HaaksbergenBBB58,5%1.319
Hof van TwenteBBB59,2%3.308
LochemBBB28,1%19.808
MontferlandBBB37,2%17.734
Oost GelreBBB39,4%16.409
Oude IJsselstreekBBB38,2%19.129
RhedenWater Natuurlijk23,7%19.515
Rijssen-HoltenBBB44,6%4.553
RozendaalVVD24,8%1.050
WestervoortBBB25,5%6.471
WinterswijkBBB34,6%14.596
ZevenaarBBB29,6%20.544
ZutphenWater Natuurlijk21,8%22.233

Bij een gemeente met een link staat ook de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen van 2026.

Dit zijn de stemmen per lijst uit de onderzoeksdata van de Kiesraad (opgeteld uit de gemeenten), geen officiële uitslag, en zonder zetelverdeling. Alleen de lijsten van de ingezetenen zijn meegeteld: de zetels voor bedrijven, grondeigenaren en natuurterreinen worden anders verdeeld. De officiële uitslag staat bij de Kiesraad.

Alles over het Waterschap Rijn en IJssel