Waterschapsverkiezingen 2023: uitslag in Waterschap Limburg

Bij de Waterschapsverkiezingen van 15 maart 2023 brachten kiezers in het Waterschap Limburg 452.523 stemmen uit op een lijst. BBB werd de grootste met 14,5%, gevolgd door Water Natuurlijk (11,4%).

Stemmen per partij

PartijStemmenAandeel
BBB65.61114,5%
Water Natuurlijk51.76111,4%
Lokaal Limburg47.16510,4%
Waterbelang Parkstad36.5958,1%
Partij voor de Dieren34.4387,6%
VVD31.1766,9%
Waterbelang Midden-Limburg22.8125,0%
Waterbelang Westelijke Mijnstreek22.6585,0%
Waterbelang Heuvelland20.4644,5%
AWP voor water, klimaat en natuur17.3683,8%
Waterbelang Venray en Maasduinen16.6793,7%
50PLUS15.1943,4%
Waterbelang Maastricht14.4663,2%
Waterbelang Venlo14.3683,2%
Waterbelang Land van Weert + Leudal13.4443,0%
Waterbelang Horst-Helden-Beesel13.2572,9%
Belang van Nederland (BVNL)10.1162,2%
Partij voor Water Veiligheid4.9511,1%

De grootste partij per gemeente

GemeenteGrootste partijAandeelStemmen
BeekWaterbelang Westelijke Mijnstreek32,5%7.497
BeekdaelenWaterbelang Parkstad20,8%16.060
BeeselWaterbelang Horst-Helden-Beesel34,1%5.656
Bergen (L)Waterbelang Venray en Maasduinen55,3%6.021
BrunssumWaterbelang Parkstad40,2%10.275
Echt-SusterenWaterbelang Midden-Limburg32,8%14.115
Eijsden-MargratenWaterbelang Heuvelland36,6%12.033
GennepWaterbelang Venray en Maasduinen40,7%7.605
Gulpen-WittemWaterbelang Heuvelland45,9%7.410
HeerlenWaterbelang Parkstad36,3%29.325
Horst aan de MaasWaterbelang Horst-Helden-Beesel25,8%20.002
KerkradeWaterbelang Parkstad44,2%15.505
LandgraafWaterbelang Parkstad37,7%14.522
LeudalBBB26,2%16.620
MaasgouwWaterbelang Midden-Limburg23,8%10.489
MaastrichtWaterbelang Maastricht28,3%43.402
MeerssenWaterbelang Heuvelland20,2%8.787
Mook en MiddelaarWaterbelang Venray en Maasduinen25,3%4.482
NederweertWaterbelang Land van Weert + Leudal30,0%8.245
Peel en MaasWaterbelang Horst-Helden-Beesel28,5%19.746
RoerdalenBBB22,7%8.891
RoermondWaterbelang Midden-Limburg29,5%20.783
SimpelveldWaterbelang Parkstad22,6%4.372
Sittard-GeleenWaterbelang Westelijke Mijnstreek32,4%37.100
SteinWaterbelang Westelijke Mijnstreek34,0%10.961
VaalsWaterbelang Heuvelland43,6%3.199
Valkenburg aan de GeulWaterbelang Heuvelland42,1%7.857
VenloWaterbelang Venlo33,9%36.632
VenrayWaterbelang Venray en Maasduinen43,4%18.222
VoerendaalWaterbelang Parkstad23,9%5.973
WeertWaterbelang Land van Weert + Leudal30,7%20.736

Bij een gemeente met een link staat ook de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen van 2026.

Dit zijn de stemmen per lijst uit de onderzoeksdata van de Kiesraad (opgeteld uit de gemeenten), geen officiële uitslag, en zonder zetelverdeling. Alleen de lijsten van de ingezetenen zijn meegeteld: de zetels voor bedrijven, grondeigenaren en natuurterreinen worden anders verdeeld. De officiële uitslag staat bij de Kiesraad.

Alles over het Waterschap Limburg