Waterschapsverkiezingen 2023: uitslag in Waterschap Hollandse Delta

Bij de Waterschapsverkiezingen van 15 maart 2023 brachten kiezers in het Waterschap Hollandse Delta 316.675 stemmen uit op een lijst. Waterschapspartij Hollandse Delta werd de grootste met 16,2%, gevolgd door BBB (15,1%).

Stemmen per partij

PartijStemmenAandeel
Waterschapspartij Hollandse Delta51.24016,2%
BBB47.72115,1%
VVD30.7489,7%
Partij van de Arbeid (P.v.d.A.)25.2008,0%
Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP)21.3656,7%
Partij voor de Dieren21.1076,7%
Water Natuurlijk20.8566,6%
JA2118.2395,8%
ChristenUnie16.6605,3%
CDA16.1825,1%
Hollandse Delta Natuurlijk15.8725,0%
50PLUS10.8753,4%
Belang van Nederland (BVNL)10.8533,4%
AWP voor water, klimaat en natuur7.5352,4%
GOUD2.2220,7%

De grootste partij per gemeente

GemeenteGrootste partijAandeelStemmen
AlbrandswaardWaterschapspartij Hollandse Delta15,8%11.313
BarendrechtWaterschapspartij Hollandse Delta21,1%20.463
DordrechtWaterschapspartij Hollandse Delta14,9%45.349
Goeree-OverflakkeeBBB20,2%27.193
Hendrik-Ido-AmbachtStaatkundig Gereformeerde Partij (SGP)18,4%14.018
Hoeksche WaardBBB20,7%43.637
NissewaardWaterschapspartij Hollandse Delta18,9%29.827
RidderkerkBBB13,8%19.641
RotterdamWaterschapspartij Hollandse Delta16,7%56.736
Voorne aan ZeeWaterschapspartij Hollandse Delta23,8%31.655
ZwijndrechtWaterschapspartij Hollandse Delta16,1%16.843

Bij een gemeente met een link staat ook de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen van 2026.

Dit zijn de stemmen per lijst uit de onderzoeksdata van de Kiesraad (opgeteld uit de gemeenten), geen officiële uitslag, en zonder zetelverdeling. Alleen de lijsten van de ingezetenen zijn meegeteld: de zetels voor bedrijven, grondeigenaren en natuurterreinen worden anders verdeeld. De officiële uitslag staat bij de Kiesraad.

Alles over het Waterschap Hollandse Delta