Waterschapsverkiezingen 2023: uitslag in Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier

Bij de Waterschapsverkiezingen van 15 maart 2023 brachten kiezers in het Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier 505.513 stemmen uit op een lijst. BBB werd de grootste met 18,7%, gevolgd door waterplatform Groen, Water & Land (16,8%).

Stemmen per partij

PartijStemmenAandeel
BBB94.56018,7%
waterplatform Groen, Water & Land84.76716,8%
Partij van de Arbeid (P.v.d.A.)59.27111,7%
VVD50.2509,9%
Water Natuurlijk40.2308,0%
Boeren Burgers Waterbelang38.6637,6%
Partij voor de Dieren36.2487,2%
CDA26.1915,2%
Belang van Nederland (BVNL)19.8603,9%
50PLUS16.7023,3%
AWP voor water, klimaat en natuur15.3283,0%
ChristenUnie11.2532,2%
De Groenen - Piraten4.0240,8%
Actief voor Water3.6600,7%
De VrijeLijst2.3320,5%
Nederland met een PLAN (S.V.P.)2.1740,4%

De grootste partij per gemeente

GemeenteGrootste partijAandeelStemmen
Alkmaarwaterplatform Groen, Water & Land19,1%49.022
AmsterdamPartij van de Arbeid (P.v.d.A.)22,8%18.490
Bergen (NH)waterplatform Groen, Water & Land18,9%16.315
BeverwijkBBB17,3%15.864
Castricumwaterplatform Groen, Water & Land19,7%19.865
Den HelderBBB20,8%20.607
Dijk en Waardwaterplatform Groen, Water & Land20,5%35.945
DrechterlandBBB22,6%9.913
Edam-VolendamBBB23,9%19.370
EnkhuizenBBB20,0%8.105
Heemskerkwaterplatform Groen, Water & Land19,5%17.143
Heiloowaterplatform Groen, Water & Land18,3%13.248
Hollands KroonBBB31,9%21.921
Hoornwaterplatform Groen, Water & Land16,6%29.545
KoggenlandBBB22,7%11.673
LandsmeerPartij van de Arbeid (P.v.d.A.)17,3%5.643
MedemblikBBB23,4%21.116
OostzaanBBB20,1%4.746
OpmeerBBB26,5%6.007
PurmerendBBB22,4%37.330
SchagenBBB24,0%22.932
Stede BroecBBB22,5%9.579
Texelwaterplatform Groen, Water & Land30,5%7.791
Uitgeestwaterplatform Groen, Water & Land19,0%6.833
VelsenBBB25,8%1.460
WaterlandBBB18,9%9.590
WormerlandBBB19,2%8.194
Zaanstadwaterplatform Groen, Water & Land16,9%57.266

Bij een gemeente met een link staat ook de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen van 2026.

Dit zijn de stemmen per lijst uit de onderzoeksdata van de Kiesraad (opgeteld uit de gemeenten), geen officiële uitslag, en zonder zetelverdeling. Alleen de lijsten van de ingezetenen zijn meegeteld: de zetels voor bedrijven, grondeigenaren en natuurterreinen worden anders verdeeld. De officiële uitslag staat bij de Kiesraad.

Alles over het Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier