Waterschapsverkiezingen 2023: uitslag in Hoogheemraadschap van Delfland

Bij de Waterschapsverkiezingen van 15 maart 2023 brachten kiezers in het Hoogheemraadschap van Delfland 442.021 stemmen uit op een lijst. BBB werd de grootste met 15,1%, gevolgd door VVD (13,4%).

Stemmen per partij

PartijStemmenAandeel
BBB66.57615,1%
VVD59.06813,4%
Water Natuurlijk56.41112,8%
Partij van de Arbeid (P.v.d.A.)48.62811,0%
Partij voor de Dieren48.29510,9%
AWP voor water, klimaat en natuur47.84010,8%
CDA39.1448,9%
JA2121.2464,8%
Belang van Nederland (BVNL)19.4604,4%
ChristenUnie-SGP17.6264,0%
50PLUS11.5992,6%
GOUD6.1281,4%

De grootste partij per gemeente

GemeenteGrootste partijAandeelStemmen
's-GravenhagePartij voor de Dieren14,5%172.628
DelftWater Natuurlijk21,0%44.579
LansingerlandBBB17,4%13.759
Leidschendam-VoorburgVVD16,4%21.566
MaassluisBBB21,1%13.782
Midden-DelflandBBB27,1%10.441
Pijnacker-NootdorpBBB18,1%26.065
RijswijkBBB15,8%21.978
RotterdamPartij van de Arbeid (P.v.d.A.)16,5%14.675
SchiedamBBB17,9%25.632
VlaardingenBBB18,6%25.690
WassenaarVVD24,3%115
WestlandBBB26,7%51.100
ZoetermeerVVD36,4%11

Bij een gemeente met een link staat ook de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen van 2026.

Dit zijn de stemmen per lijst uit de onderzoeksdata van de Kiesraad (opgeteld uit de gemeenten), geen officiële uitslag, en zonder zetelverdeling. Alleen de lijsten van de ingezetenen zijn meegeteld: de zetels voor bedrijven, grondeigenaren en natuurterreinen worden anders verdeeld. De officiële uitslag staat bij de Kiesraad.

Alles over het Hoogheemraadschap van Delfland