Waterschapsverkiezingen 2023: uitslag in Waterschap Brabantse Delta

Bij de Waterschapsverkiezingen van 15 maart 2023 brachten kiezers in het Waterschap Brabantse Delta 335.136 stemmen uit op een lijst. BBB werd de grootste met 17,8%, gevolgd door VVD (13,5%).

Stemmen per partij

PartijStemmenAandeel
BBB59.74917,8%
VVD45.18613,5%
Ons Water41.67512,4%
West-Brabant Waterbreed36.90911,0%
Water Natuurlijk34.05310,2%
Partij van de Arbeid (P.v.d.A.)28.8158,6%
Partij voor de Dieren26.0987,8%
CDA24.8777,4%
50PLUS14.0714,2%
AWP voor water, klimaat en natuur10.5633,2%
Belang van Nederland (BVNL)10.4103,1%
Ouderen Appèl - Hart voor Water2.7300,8%

De grootste partij per gemeente

GemeenteGrootste partijAandeelStemmen
Alphen-ChaamBBB25,4%5.463
Baarle-NassauBBB30,5%3.155
Bergen op ZoomOns Water21,2%25.111
BredaVVD16,0%74.997
DongenBBB18,2%11.005
DrimmelenWest-Brabant Waterbreed24,7%12.911
Etten-LeurBBB16,5%17.660
GeertruidenbergOns Water24,4%8.937
Gilze en RijenBBB18,8%11.015
GoirleBBB21,7%1.386
HalderbergeBBB21,4%12.690
Loon op ZandBBB20,9%10.131
MoerdijkBBB24,3%15.637
OosterhoutBBB16,0%22.175
RoosendaalBBB17,6%27.502
RucphenBBB29,4%8.948
SteenbergenBBB26,4%9.946
TilburgVVD14,6%18.810
WaalwijkBBB21,9%18.929
WoensdrechtBBB22,7%8.505
ZundertBBB27,9%10.223

Bij een gemeente met een link staat ook de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen van 2026.

Dit zijn de stemmen per lijst uit de onderzoeksdata van de Kiesraad (opgeteld uit de gemeenten), geen officiële uitslag, en zonder zetelverdeling. Alleen de lijsten van de ingezetenen zijn meegeteld: de zetels voor bedrijven, grondeigenaren en natuurterreinen worden anders verdeeld. De officiële uitslag staat bij de Kiesraad.

Alles over het Waterschap Brabantse Delta