Waterschapsverkiezingen 2023: uitslag in Waterschap Aa en Maas

Bij de Waterschapsverkiezingen van 15 maart 2023 brachten kiezers in het Waterschap Aa en Maas 335.781 stemmen uit op een lijst. Water Natuurlijk werd de grootste met 27,5%, gevolgd door BBB (25,1%).

Stemmen per partij

PartijStemmenAandeel
Water Natuurlijk92.29027,5%
BBB84.24925,1%
VVD37.05211,0%
CDA34.10710,2%
Partij van de Arbeid (P.v.d.A.)27.7468,3%
Partij voor de Dieren24.5117,3%
50PLUS17.1155,1%
AWP voor water, klimaat en natuur12.9753,9%
Ouderen Appèl - Hart voor Water5.7361,7%

De grootste partij per gemeente

GemeenteGrootste partijAandeelStemmen
's-HertogenboschWater Natuurlijk30,7%67.203
AstenWater Natuurlijk29,2%8.045
BernhezeBBB27,5%14.624
BoekelBBB36,3%5.342
DeurneBBB33,1%14.854
Geldrop-MierloWater Natuurlijk28,5%2.628
Gemert-BakelBBB33,3%13.888
HelmondWater Natuurlijk25,9%31.134
HeusdenBBB27,7%19.436
LaarbeekWater Natuurlijk24,4%10.305
Land van CuijkBBB29,7%45.232
MaashorstWater Natuurlijk38,8%26.018
MeierijstadBBB27,0%25.993
Nuenen, Gerwen en NederwettenBBB60,0%10
OssWater Natuurlijk25,6%37.672
Sint-MichielsgestelWater Natuurlijk31,3%5.244
SomerenBBB32,8%8.079
VughtBBB51,4%37
WaalwijkBBB59,5%37

Bij een gemeente met een link staat ook de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen van 2026.

Dit zijn de stemmen per lijst uit de onderzoeksdata van de Kiesraad (opgeteld uit de gemeenten), geen officiële uitslag, en zonder zetelverdeling. Alleen de lijsten van de ingezetenen zijn meegeteld: de zetels voor bedrijven, grondeigenaren en natuurterreinen worden anders verdeeld. De officiële uitslag staat bij de Kiesraad.

Alles over het Waterschap Aa en Maas